Witaj piesku! Beata Kulisiewicz

luty 26, 2011 by
Kategoria: książki popularno-naukowe

Jest mało książek na rynku, które opisują możliwości wprowadzenia dogoterapii do edukacji i terapii dziecka. Ta książka z pewnością pokazuje jedną z metod, którą można wykorzystać do tego celu.

image

Autor: Beata Kulisiewicz

ISBN: 978-83-7587-597-3

Dane techniczne: Wydanie II, Kraków 2011, Format B5, Objętość 106 stron, Oprawa miękka, klejona Książka dostępna również w postaci elektronicznej e-book! http://e-book.impulsoficyna.pl/

Z recenzji wydawnictwa:

Publikacja stanowi połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznych wskazówek dotyczących metody wspomagania dzieci w ich rozwoju, jaką  jest dogoterapia.

Książka ta jest zupełnie nowym ujęciem tematu. Wszystkie dotychczasowe zagadnienia dogoterapii opierały sie przede wszystkim na sferze teoretycznej, podkreślając jej zalety oraz omawiając skuteczność. Publikacja "Witaj, piesku!" zawiera wiele propozycji konkretnych zestawów ćwiczeń, które można wykorzystać na zajęciach z psem podczas zajęć z dziećmi. Stanowi źródło inspiracji własnej pracy terapeutycznej.

Część teoretyczna to przegląd literatury przedmiotu, streszczenie najważniejszych doświadczeń o wartościach terapeutycznych, jakie daje człowiekowi towarzystwo zwierząt oraz o szczególnych właściwościach psa w zakresie kontaktowania i komunikowania się z ludźmi. W dalszej części przedstawiono metodykę wspomagania rozwoju umysłowego, zadania, ćwiczenia i zabawy kształtujące metodykę wspomagania rozwoju umysłowego, zadania, ćwiczenia i zabawy kształtujące czynności umysłowe dzieci. Dobór i kolejność przedstawiono według prawidłowości rozwojowych dziecka. W dodatkach zamieszczono kwestionariusz diagnostyczny, kolorowanki, wzór do ćwiczeń grafomotorycznych do wykorzystania podczas zajęć.

Publikacja adresowana jest do osób pracujących z dziećmi, nie tylko z dziećmi niepełnosprawnymi, poszukujących dodatkowych, pozytywnych czynników wpływających na proces rozwojowy, zwłaszcza małych dzieci.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...