Wojtek
Samotność sportowca. Samotność osoby z ZD. To jest WOJTEK.
Bardzo podoba mi się ten krótki film.
Strona główna » Aspekty życia » Filmoteka » Wojtek
Samotność sportowca. Samotność osoby z ZD. To jest WOJTEK.
Bardzo podoba mi się ten krótki film.
Tagi: Wojtek
Copyright © 2009 · All Rights Reserved · www.zespoldowna.info · Zaloguj się
Ile jest sił i ile jest życia. Trzeba je dobrze wykorzystać. I mądrze postępować, aby pomóc jak najwięcej. Aby wykorzystać wszystko, co jest możliwe w Polsce do zorganizowania samodzielnego wypełnionego życia. To,co dziś można dostrzec to: mieszkania chronione, praca i sport. Musimy o tym myśleć i działać juz wtedy, kiedy nasze dziecko ma kilka lat, bo jest bardzo dużo do zrobienia.
Tata Kuby
Olimpiady powinny być trwałym elementem życia sportowca, jego codziennością, szczególnie kiedy nie ma szkoły i pracy.
Jest żle, jeżeli zawody obdywają się raz na kilka lat, a między nimi tylko medale w plasikowym worku , jeszcze gorzej jeżeli nic nie można tu zmienić. Wojtek poznał smak sportu, jest ambitny, chce rywalizować, ale może grać tylko w szachy. Wspomina podnoszenie ciężarów, kiedy żyła matka i wraca myślami do minionych chwil Ten smutny film powinni obejrzeć wszyscy, którzy rozumieją Olimpiady jako organizowanie wielkich zawodów i dostarczenia człowiekowi chwilowej radości bez prowadzenia codziennej porządnej pracy w sekcjach i częstego organizowania zawodów regionalnych.
Dlaczego Wojtek nie startuje dzisiaj?
Dlaczego Kuba nie startuje dzisiaj?
Dlaczego w Polsce jest tak mało zawodów, w niektórych dyscyplinach np lekkoatletyce prawie wcale?
Marek
Rzeczywiście, usiłowałam sprawdzić ile jest zawodów lekkoatletycznych w poszczególnych regionach. Niestety na stronach internetowych Olimpiad Specjalnych nie publikuje się takich list od kilku lat. Chyba Polska jest jedynym krajem gdzie uczestnictwo sportowca w zawodach jest tak trudne.Również uważam, że konieczne są w tym zakresie zmiany.
Dostępna informacja o zawodach to sprawa podstawowa-najlepiej lista na stronach internetowych .
Informacja w Olimpiadach jest wogóle kiepska.
Ale również dostępność zawodów dla systematycznie trenującego i oczekującego na zawody sportowca. W polskich zasadach Olimpiad istnieje rejonizacja.
Nie ma możliwości udziału zawodnika w innym regionie. Dla porównania w Niemczech zawody są dostępne nawet dla zawodników z krajów ościennych.
Zawody regionalne zgodnie z zasadami mają się odbyć raz na dwa lata, bywa, że są jeszcze rzadziej. A co jeżeli zawodnik w tym czasie zachoruje. Po prostu czeka następne dwa lata. Czy jeszcze pamięta, że jest zawodnikiem Olimpiad Specjalnych?
Jak przy takiej organizacji można oczekiwać, że Olimpiady w Polsce staną się powszechne, a na trybunach zasiądą kibice?
Zmiana tej sytuacji to w pierwszej kolejności wola ludzi kierujących Olimpiadami. Olimiady są ogromna szansą dla ludzi z ZD, jednak aby im lepiej służyć muszą stać się POWSZECHNE I DOSTĘPNE
Marek
Dziś po tylu latach nie jest tajemnicą, że sportu nie ma. I ludzie, którzy od lat pracują w Stowarzyszeniu Olimpiady Specjalne Polska nie mają ochoty go organizować. Mamy wybór, aby w tym co oni proponują uczestniczyć i udawać. Albo szukać własnej drogi. Albo jeszcze może zorganizować się wokół tej sprawy.
Zapraszam na facebook-a Jakub Wierzcholski zobaczycie, co robimy, ale nie jest łatwo.
Tato Kuby
Prawdziwy Film. Pozdrowienia dla zasiedziałych działaczy Olimpiad Specjalnych, którzy pewnie zajmują się jakąś fajną kampanią i zaraz uświadomią społeczeństwo. A ze sportem dalej kicha.
Tato Kuby
Tyle lat i dalej kicha. Ale teraz słyszę, że była pandemia i przez to jest źle, Jak było tak jest i tyle. A ciekawe co teraz dzieje się ze sportowcem Wojtkiem?
Tato Kuby
Kuba ma 32 lata i dalej wygrywa w zawodach lekkoatletycznych. Zapraszam zobaczcie na facebooku. Jakub Wierzcholski Niedawno wrócił z zawodów w Badenii Wittenbergi
To potwierdza że miałeś rację zajmując się sportem dla syna pomimo ograniczeń jakie wtedy były. Gratulacje dla Kuby i powodzenia Wam