Zapalenie i immunologia

marzec 6, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Dzisiaj trudny temat i wydaje mi się, że nie do końca wyjaśniony, ale…po co są omegi?

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie

http://www.zespoldowna.info/omega-3tez-wspomaga-redukowanie-amyloidow-beta.html

Autor: Teresa Cody

Wpis numer: 15            Data: 16 sierpień 2010

Tytuł: Zapalenie i immunologiaimage_thumb10_thumb_thumb_thumb_thum

Ważność kwasów tłuszczowych jest najtrudniejszą do wyjaśnienia częścią protokołu CMF. Próbowałam wyjaśniać to poprzez opisywanie reakcji chemicznych i oczy po prostu zasypiały. Poszukałam wczoraj na ten temat materiałów na stronie PubMed  i znalazłam nowe badanie na temat zapalenia i reakcji immunologicznej.

Jest tam pewien wspaniały dowód na to, że choroba Alzheimera jest stanem chronicznego zapalenia. Specjalnego “neurozapalenia”. Stan zapalny w ciele człowieka jest odpowiedzią organizmu na zranienie lub  “atak”. Ten stan rozpoczyna proces zdrowienia. Tutaj pojawia się aktywny proces wykorzystujący specyficzne substancje chemiczne, które oczyszczają i ograniczają stan zapalny.

Ostatnie badanie z Harvardu zidentyfikowało tą substancję, która redukuje i/lub kontroluje siłę reakcji organizmu na stan zapalny. Ta substancja to: MEDIATOR REAKCJI ZAPALNEJ (SPM). Jest ona pochodną tłuszczy, inaczej kwasów tłuszczowych. Więc mamy już określoną WAŻNOŚĆ KWASÓW TŁUSZCZOWYCH. Jeżeli chcesz by Twoje ciało wytwarzało te SPMy to … “SPM obejmują cząstki kwasów tłuszczowych DHA i EPA,  które są biosyntezowane z prekursorów mega 3”.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...