Wyleczyć zespół Downa cz.3

kwiecień 1, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Teresa dzisiaj poszukuje rozwiązania na pozostałe problemy typowe dla zespołu Downa.

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:

http://www.zespoldowna.info/kazdy-to-musi-przeczytac-czyli-protokl-changing-minds-fundation.html

http://www.zespoldowna.info/teresa-cody.html

Autor: Teresa Cody

Wpis numer: 20            Data: 28 sierpień 2010

Tytuł: Wyleczyć zespół Downa cz.3

image_thumb10_thumb_thumb_thumb_thum

WYLECZYĆ ZESPÓŁ DOWNA

AUTOR: Christy Sanchez

MÓZG – problem numer 2

UTRATA NEURONÓW W HIPOKAMPIE ( miejsce odpowiedzialne za pamięć): DZIECI Z ZD DO 6  MIESIĄCA ŻYCIA TRACĄ 50% ICH NEURONÓW. Wydaje się to być problemem nierozwiązywalnym. U płodu z ZD, neurony nie rozwijają się normalnie niczym “drzewo w zimie”. Brak rozwoju struktur neuronalnych jest konsekwencją upośledzenia zdolności poznawczych.

Artykuły na ten temat:

http://journals.lww.com/jneuropath/Abstract/2004/07000/Trisomy_21_and_the_Brain.1.aspx
2010 Prozac 
http://www.jneurosci.org/cgi/content/abstract/30/26/8769?maxtoshow=&hits=10&RESULTFORMAT=&fulltext=fluoxetine+Renata+Bartesaghi&andorexactfulltext=and&searchid=1&FIRSTINDEX=0&resourcetype=HWCIT 2006 Prozac (Fluoxetine) 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/pubmed/16624293?ordinalpos=1
2010 Prozac (Fluoxetine) 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20592198
oraz tutaj na naszej stronie:

http://www.zespoldowna.info/tylko-fluoksetyna-czyli-o-prozacu-od-richarda.html

http://www.zespoldowna.info/prozac-wedlug-changing-minds-foundation-cz-1.html
http://www.changingmindsfoundation.org/documents/prozac.html

LEK NA PROBLEM NUMER 2

W 2006 roku na Uniwersytecie Maryland  zrobiono doświadczenie, podczas którego podawano Prozac myszy z ZD. Stwierdzono w wyniku tego leczenia, ze podwoiła się liczba neuronów w mózgu dochodząc w ciągu 24 dni do poziomu uznanego za typowy, standardowy. Można to porównać do usprawnienia komputera, który dzięki zwiększeniu możliwości może przetwarzać i wykorzystywać bardziej skomplikowane oprogramowanie.

Prozac w 2003 roku został zatwierdzony dla wszystkich powyżej 6 lat przez Rządową Agencję Leków (FDA) w USA. Z logicznego punktu widzenia wydaje się, że osoby z ZD mogłyby odnieść znaczące korzyści dzięki temu lekowi, ze względu na fakt utraty neuronów, która ma miejsce w sposób ciągły niemalże od urodzenia. Dodatkowe korzyści jakie może dostarczyć lek, to przeciwdziałanie niepokojom i depresji, która stale towarzyszą osobie z ZD przez całe życie.

W Protokole CMF uczestniczą dzieci mające 10 miesięcy, które używają Prozacu. Część z nich wykorzystuje go już 2 lata, bez jakichkolwiek efektów ubocznych.

 

MÓZG – problem numer 3

Choroba Alzheimera

LEK NA PROBLEM NUMER 3

Istnieje wiele badan potwierdzających, że choroba Alzheimera jest stanem chronicznego zapalenia, specyficznego neurozapalenia. Zapalenie jest efektem obronnym występującym normalnie przy zranieniu lub uszkodzeniu ciała. W ten sposób zaczyna się proces samoleczenia. Odpowiedzią na stan zapalny jest reakcja immunologiczna. W następstwie badań nad identyfikacją elementów reakcji immunologicznych odkryto substancje zwiększające lub zmniejszające aktywność tego procesu. Nazywa się SPM mediator reakcji zapalnej. Jest on pochodną tłuszczy, kwasów tłuszczowych. Jeżeli chcesz by Twoje dziecko miało właściwą odpowiedź immunologiczną powinno otrzymywać omegi 3, z których SPM są biosyntezowane.

MÓZG – problem numer 4

Noradrenalina jest neuroprzekaźnikiem, który komórki nerwowe używają do komunikacji. W mózgu osób z ZD znajduje się ona w permanentny deficycie, co potwierdzają badania nad myszami z ZD. Dodatkowo dzieci z ZD mają braki w zdolnościach do koncentracji i typowe dla ADHD problemy z zachowaniem.

Artykuł powiązany z tematem:

http://www.zespoldowna.info/jeszcze-raz-o-noradrenalinie-cz-5-czyli-jak-i-na-czym-polegalo-doswiadczenie-naukowcw-ze-stanford.html

LEK NA PROBLEM NUMER 4

Korzyści jakie daje podawanie takiego stymulanta jak Focalin XR są podwójne:  stymuluje koncentrację i proces edukacyjny, po drugie wspomaga cały “system noradrenaliny”. Jest to jednak lek o dużym stopniu zindywidualizowania reakcji pacjenta, co oznacza, że mogą być osoby z ZD niewrażliwe na jego działanie. Wtedy należy podawać inny lek, na które osoba ZD będzie reagować.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...