5 maj Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Maj 6, 2019 by
Kategoria: Po prostu życie

Założę się, że 99% ludzi w Polsce nie wie, że 5 maja obchodzimy ten międzynarodowy dzień, przypominający o dyskryminowaniu osób niepełnosprawnych w życiu codziennym.

”Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, w urzędzie oraz w życiu codziennym[1]. Jest dniem manifestowania tolerancji i równouprawnienia. “

“Warto nadmienić, że tego dnia obchodzony jest zarówno Dzień Europy, jak i celebrowany jest w Radzie Europy "Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej".

Sprawdzam, co w Polsce mówi się na ten temat….nigdzie na ten temat nie znalazłem informacji.

Rządzący zaś tylko to: “Jest po prostu pewna kolejność działań i nie jesteśmy w stanie załatwić wszystkiego”.

“Jarosław Kaczyński: Proszę nas popierać, a nie przeszkadzać

- Wraz ze wzrostem możliwości państwa, a my z całą pewnością będziemy w stanie do tego wzrostu doprowadzić, te sprawy będą załatwiane, tylko po prostu nie jesteśmy w stanie wszystkiego załatwić od razu – wyjaśnił prezes PiS. Dodał, że po ubiegłorocznym sejmowym strajku rodziców osób niepełnosprawnych niepełnosprawni dostali "szereg różnych dodatkowych wsparć".”

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24722874,spytala-kaczynskiego-o-wsparcie-dla-niepelnosprawnych-uslyszala.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24740972,janina-ochojska-do-jaroslawa-kaczynskiego-czemu-chce-pan-ukryc.html

Opozycja zaś czeka, aż rządzący się przewrócą o własne sznurówki. My zaś musimy dokonać wyboru. Dziś rządzący nie oferują nam nic jak być na końcu…warto nad tym się zastanowić i zmusić tych, którzy rządzą i tych którzy chcą rządzić by nas zauważyli, chociażby tym, że weźmiemy udział w każdym wyborze jaki jeszcze mamy.

Należy domagać się praw, bo edukacji już nie mamy, a za chwilę pomoc społeczna dla niegłosujących zniknie!

UWAGA: Tylko tym którzy głosują i walczą o swoje prawa się płaci! Irlandia jest tego najlepszym przykładem, podobnie USA.

http://www.zespoldowna.info/ludzie-z-zespolem-downa-maja-prawo-do-glosu.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...