Brak środków na edukację dzieci z orzeczeniami na rok 2017/2018

luty 14, 2017 by
Kategoria: Projekt edukacji

Tak. Analiza zapisów budżetowych, rozmowa z MEN, rozmowa z samorządami i rozmowy z dyrektorami szkół. Wniosek jest jeden: NA DZIEŃ DZISIEJSZY WIEMY, ŻE OD WRZEŚNIA 2017 KWOTA PIENIĘDZY NA DZIECI Z ORZECZENIAMI BĘDZIE MNIEJSZA W EDUKACJI I ZAKRES ROZWIĄZAŃ SYSTEMOWYCH SPYCHA JE DO EDUKACJI SPECJALNEJ.

Komentarze

Liczba komentarzy: 7 do “Brak środków na edukację dzieci z orzeczeniami na rok 2017/2018”
 1. Jarek pisze:

  Jeśli można wiedzieć, to dokładnie z jakiej informacji można wyciągnąć takie wnioski :
  http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12293659/katalog/12403169#12403169 ?

 2. Can pisze:

  Jarku dziękuję za podesłanie plików projektów, które też znam. Niestety nie przekładają się na one na stan rzeczywisty. Samorządy, dyrektorzy szkół jednoznacznie potwierdzają brak zarezerwowanych środków na rok szkolny 2017/2018 i totalny bałagan legislacyjny, który grozi istotnymi problemami. Pani Teresa w MEN jest nieuchwytna by odpowiedzieć na precyzyjne pytania, a Panie z sekretariatu nie chca komentować danej sytuacji na ten moment.

 3. Jarek pisze:

  Rozumiem zaniepokojenie wymienionych przez Ciebie osób. Przecież do tej pory z góry było wiadomo co i komu się należało, ale nie wszystkim, a raczej nielicznym. To, że jak piszesz miałeś szczęście trafić na sprzyjające warunki rozwoju i edukacji dziecka wynikało tylko ze zbiegu sprzyjających okoliczności, a nie rozwiązań systemowych, który nigdy nie było. Może warto więc wykazać odrobinę dobrej woli i pomóc Pani Minister, chociażby poprzez zgłaszanie swoich uwag w ramach konsultacji. Przeglądając przebieg rozmów nad wspomnianym rozporządzeniem, rzucił mi się jeden, bardzo istotny problem w oczy. Brak jakichkolwiek uwag zgłaszanych przez stowarzyszenia i organizacje związane z osobami niepełnosprawnymi. Pomimo, iż nigdy do tej pory nie mieliśmy wśród rządzących tylu matek i ojców dzieci z niepełnosprawnościami, a więc tych, którzy najlepiej wiedzą z jakimi problemami należy się zmierzyć. A więc oby nigdy już nie było tak jak było. I głowa do góry :)

 4. Can pisze:

  Możesz na to liczyć, choć nie interesują mnie rządzący, tylko nasze dzieci.

 5. Can pisze:

  Podsumuję moją dzisisiejszą dyskusję z MEN i nie jest to złośliwe, naczelnym hasłem komunistów: “Jeżeli fakty nie są zgodne z ideologią, to tym gorzej dla faktów”. Wg. Pań wszystko jest ok, ale nie jest istotne to, że rozporządzenia regulujące edukację dzieci niepełnosprawnych, dopiero się tworzą….i nie wiadomo kiedy zostanie to wdrożone.

 6. Can pisze:

  Była Pani Minister we Wrocławiu. Zadałem pytanie czy są już po jej wizycie zmiany obecne o których Pani Minister mówiła. Niestety nie. Czekamy zatem dalej. http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,21428740,minister-edukacji-we-wroclawiu-beda-nowe-etaty-dla-nauczycieli.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...