Reforma Edukacji czyli jednak wykluczenie.

kwiecień 26, 2017 by
Kategoria: Projekt edukacji

Pomysły były fajne na etapie ich prezentowania. Zastanawiam się dlaczego tak fatalne jest ich wykonanie?

Dzisiaj kolejna odsłona reformy edukacji. Czytam i nie chcę wierzyć mi się że to przypadek. To musi być działanie celowe, tylko do czego ono ma służyć? Do wykluczenia dzieci niepełnosprawnych na etapie edukacji?

Zgadzam się z rodzicami, którzy mają tego dość. Ta reforma nie przewiduje nawet w podstawowym dokumencie odmienności i jej wsparcia, jak się czyta tekst rozporządzenia to brzmi on górnolotnie, bo papier wszystko zniesie. Ja to widzę słabo.

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/356

image

“W projekcie rozporządzenia MEN jest mowa wprost o tym, że ministerstwo chce zrezygnować z nauczania indywidualnego w szkole – uczeń będzie mógł z niego korzystać wyłącznie w domu. „W projektowanych regulacjach zaproponowano rezygnację z możliwości organizowania odpowiednio indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego oraz indywidualnego nauczania na terenie przedszkola lub szkoły” – czytamy w uzasadnieniu do projektu MEN.”

To nie jest jedyny kwiatek i współczuję tym wszystkim dzieciom niepełnosprawnym, które będą nią objęte bo jest ona poprzez zaniechanie, brak profesjonalizmu decydentów czymś złym dla tych dzieci i ich rodziców.

image

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21693410,najlepiej-wprowadzic-zakaz-ksztalcenia-dzieci-niepelnosprawnych.html#Prze

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...