Czy są to marzenia, czy potrzeby?

sierpień 13, 2020 by
Kategoria: Po prostu życie

Napisałem o marzeniach, warto wspomnieć o potrzebach. Czy osoby niepełnosprawne tak jak nasze dzieci odróżniają marzenia od potrzeb?

https://www.zespoldowna.info/trudne-pytania-czy-osoby-niepelnosprawne-marza.html

Może to źle opiszę, ale uważam że nie jest dla mnie istotne, czy marzenia są tożsame z potrzebą, ważne że mogą dać ten sam efekt: chęci do życia, celu w życiu … co marzenia.

Często zastanawiamy się nad depresją, “zawieszeniem się” naszych dzieci …i próbujemy to tylko tłumaczyć ich zespołem Downa. Może jednak jest tak, że bez względu na definicję “marzenie-potrzeba” jest tak odległym tematem w niemocy pragnienia ich realizacji, że popadają w katatonię…i lepiej powiedzieć, że to problem neuroprzekaźników, bo to jest zrozumiałe dla nas wszystkich…niż powiedzieć, że osoby z ZD mają swoje marzenia i potrzeby, których nikt nie rozumie nawet rodzice. Brak szans na ich realizację powoduje to co u każdego z nas jest w takiej sytuacji normalne: depresja, wycofanie, zawieszenie się w nicości i bezradności.

…a nasi chłopcy idą w góry, idą do restauracji zamówić mizerię, jedzą ciastka na szczytach i są aktywni, wspaniali. Może to jest metoda?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...