Janek urósł i zmienił swoją “strukturę” ciała.

sierpień 14, 2019 by
Kategoria: Układ kostny

W poprzednim wpisie oceniłem jego komunikację, ale ciekawym elementem rozwoju Jaśka jest jego rozwój fizyczny.

Janek w wieku 12 lat zdecydowanie się zmienia. Jest przede wszystkim wciąż chudy. Na pewno po nas “wyciągnięty”…ale widać zmiany w jego budowie.

1.Najbardziej zmienia się stopa. Zaczyna być rozlazła, tak jak było swego czasu z jego brzuchem tytułem niskiego napięcia mięśniowego. Nazywałem to efektem żaby. Ten efekt dotyczy teraz jego stop. “Rozpływają” się i buty rówieśników mogą być już za wąskie. Musimy ewidentnie kupować rozmiar dorosły minimum 39.

2.Staje się jego całe ciało bardziej zwarte, sztywne. Zanikają typowe problemy z obniżonym napięciem…ale jeżdżenie na rowerze to wciąż wyzwanie, by utrzymać w biodrach równowagę…gdy w górach nie ma tego w ogóle!!!

3.Mięśnie nóg są doskonale wyprofilowane…góry robią swoje.

4.Mięśnie ręki mają dobre napięcie, ale nie palce. Z tym wciąż mamy problem. Ciekawe bo Janek zaczyna korzystać z palców do podciągania się na skałach. Świetnie wybiera technikę.

5.Mięśnie ogólnie zmieniły swoje napięcie, ale Janek wciąż biorąc pod uwagę ich funkcjonowanie oraz oczywiście stawów, może osiągnąć to w rozciąganiu co normlanie trzeba mocno wyćwiczyć.

6.Zdecydowanie przyspieszył wzrost, ale tutaj wskażę że może też być to typologia rodzinna po mnie.,

7.Kręgosłup jest prosty.

8.Wciąż obojczyki są w sposób charakterystyczny wystające, ale może to być urok jego specyficzny.

Oceniamy jego rozwój w tym momencie na bardzo fajny w tym zakresie. Dochodzi wzrostem do swojej mamy, więc jest dobrze.

Komentarze

1 Komentarz do “Janek urósł i zmienił swoją “strukturę” ciała.”
  1. Goha pisze:

    Pozdrawiamy z Filipem lat 22 zapraszamy na fb Filip na 21-szym biegu, chcemy pokazać, że osoba z ZD nie musi być otyła i może mieć sportowe pasje. Systematyczny sport, wspólne wędrowanie nie tylko dalej rozwijają mojego syna w każdej sferze ( od fizycznej do intelektualnej) ale także rodzinnie nas umacniają.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...