Złamania kości w zespole Downa

sierpień 24, 2022 by
Kategoria: Układ kostny

W wielu wcześniejszych doniesieniach naukowych opisujących funkcjonowanie kości w ZD, podkreślano istotnie szybsze obumieranie komórek i istotnie wolniejsze nadbudowywanie się nowych. W efekcie wskazywano, że gęstość kości u osoby z ZD jest zawsze niższa. Teraz naukowcy poszli jeszcze dalej w wyniku kolejnych badań.

https://today.tamu.edu/2022/08/10/research-reveals-issues-with-fracture-healing-in-people-with-down-syndrome/

Zaczynam od cytatu:

“Wcześniejsze badania wykazały, że gęstość kości u osób z zespołem Downa jest niższa, co zwiększa prawdopodobieństwo złamania kości. Naukowcy wcześniej uważali, że reakcja gojenia na złamania będzie inna u osób z zespołem Downa, ale odkrycie, że złamania nie goją się „było niesamowite”.”

Dla mnie jest to szokujące. Kluczowe w tym procesie jest tzw. mostowanie, czyli proces nadbudowywania miękkich, zrogowaciałych chrząstek w miejscu złamania, który łączy złamane kości. W zespole Downa według naukowców, którzy prowadzili testy na różnych modelach zwierzęcych, ten proces tak nie działa. Nie wyleczona w ten sposób kość jest zagrożeniem dla życia. Zatem co robić?

1.Problem pojawił się dopiero teraz tytułem zwiększenia długości życia osób z ZD.

2.Zwiększenia ich aktywności w szczególności w dziedzinach sportów urazowych jak piłka nożna.

3.W efekcie zwrócono uwagę na aspekty gęstości kości i zależności jej od…witaminy D3, cynku, manganu, magnezu, metylacji i właściwej diety w ZD.

Tak to jest pierwsza konkluzja tego badania: zachowanie odpowiedniej mineralizacji, witaminizacji organizmu ze szczególnym uwzględnieniem witaminy D3 plus witaminy K2 mk7 i mk4, w połączeniu z rybim DHA, retinolem i minerałami o których wspomniałem, gęstość kości może być na dużo wyższym poziomie niż wynika to z badań naukowców.

https://www.zespoldowna.info/skolioza-w-zespole-downa-cz-1-strukturalna-zmiana-jakosci-kosci.html

https://www.zespoldowna.info/skolioza-w-zespole-downa-cz-2-rola-witaminy-d3-na-rozwoj-kosci.html

https://www.zespoldowna.info/skolioza-w-zespole-downa-cz-3-cynk.html

https://www.zespoldowna.info/skolioza-w-zespole-downa-cz-4-mangan.html

https://www.zespoldowna.info/skolioza-w-zespole-downa-cz-6-egcg-kurkuma.html

Komentarze

1 Komentarz do “Złamania kości w zespole Downa”
  1. K pisze:

    Trening siłowy (bardziej niż np. bieganie) wzmacnia gęstość kości i jest polecany szczególnie kobietom zagrożonym osteoporozą. Sport to dobry kierunek

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...