Janek znów poprawił mowę i komunikację.

Sierpień 14, 2019 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Próbuję aktualizować rozwój Janka, tak aby nowi rodzice mogli mieć mapę rozwoju dziecka z ZD w miarę precyzyjną. Tak jak to ja widzę, czas pruningu, tego ostatniego jest zaskakujący w układzie jak dziecko się rozwija.

O mowie, komunikacji pisałem już w tym roku kilka razy. Za każdym razem zaskakuje mnie skokowy rozwój komunikacji, wykorzystywania języków obcych w wymianie opinii, zdań, informacji.

Myślałem na początku wakacji, że gwałtowny przyrost potencjałów Janka w tym zakresie to na ten moment jego szczyt możliwości, a tutaj niespodzianka: znów płynniej, znów więcej słów i wykorzystanie języków obcych, w szczególności angielskiego. Jest to na pewno spowodowane tym, że z nudów zajmuje się więcej sobą i “grzebie” w swoich programach na iPadzie…językowych. Budowa zdania, zwroty grzecznościowe po angielsku po prostu brzmią i są logiczne.

Co ważne, w komunikacji z ludźmi znów poprawił płynność komunikatu, precyzje dźwięków jakie wydaje, logikę zdania, kolejność słów. Cieszy mnie to i wciąż zaskakuje.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...