Gdy dziecko się nudzi, a ma 12 lat….

grudzień 28, 2018 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Za oknem pada. W grudniu mamy listopad i dziecko wyraźnie roznosi dom. Co można mu zaproponować, gdy ma 12 lat? U nas sprawdziły się podczas tych świąt dwie rzeczy.

Jaśka zainteresowania są dzisiaj ukierunkowane na języki i geografię. Próbowaliśmy pójść tym tropem i przygotować mu coś na tak mało ciekawą pogodę.

Do samodzielnej zabawy, pod wpływem sugestii różnych, zdecydowaliśmy się na tą mapę.

IMG_1058 (2)

https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/121693/?gclid=EAIaIQobChMIo_Cnta-_3wIVi6iaCh0x7QmgEAQYASABEgJka_D_BwE

Z tej serii są też:

*zwierzęta świata

https://www.smyk.com/zabawka-edukacyjna-zwierzeta-swiata-interaktywna-mapa-dumel-discovery-60846.html?gclid=EAIaIQobChMIo_Cnta-_3wIVi6iaCh0x7QmgEAQYAyABEgL0XfD_BwE

*mapa świata

https://www.smyk.com/zabawka-edukacyjna-interaktywna-mapa-swiata-dumel-discovery-60853.html

Jakie są zalety tej mapy?

1.Mówi i to trudne geograficzne nazwy. Dla Janka zainteresowanego mapą jako taką jest to super wsparcie do nauki słów w stylu: województwo warmińsko-mazurskie albo zachodniopomorskie.

2.Świetnie zna herby przynależne do poszczególnych miast, ale ma jeszcze problem z ich lokalizacją na mapie. Tutaj czy to w formie quizu, czy też w formie po prostu “odpytywania” świetnie to powtarza. Widać wyraźnie, że dzięki temu odróżnił w końcu województwo lubelskie od lubuskiego.

3.No i quiz. Wymaga od niego skupienia i umiejętności. Fajnie wciąga go w zabawę i Jasiek za lektorką powtarza wszystkie nazwy miast. Uwielbiam słuchać jak pada polecenie: Świnoujście województwo Zachodniopomorskie. Janek jeszcze niedawno miał problem z tym pierwszym, co wyłączało go na drugim, teraz idzie do przodu i to jest fantastyczne.

Uwaga: super quiz jest tak trudny, że nawet Tato z Mamą się poddali Uśmiech

Kolejnym odkryciem stały się atlasy Uśmiech…i tutaj mała zmyłka. Nie dotyczą tylko geografii, ale wielu różnych dziedzin.

IMG_1057 (2)

Z geografii, co Janek wybrał jako pierwsze, w istocie jest to zestaw “rekordów geograficznych” Polski. Nie wszystko jest dla Janka zrozumiałe, ale:

IMG_1053

1.Wydawnictwo składa się z zeszytu, który się czyta.

2.Z plakatu, który pomaga w wielu aspektach zrozumienia czytanej treści.

3.Z zestawu naklejek, które są potrzebne by wypełnić zadania z tekstu.

IMG_1056 (2)IMG_1054 (2)

Janek zaskoczył mnie całkowicie, gdyż obok geografii zainteresował się anatomią. Próbowaliśmy zatem nauczyć się zawartości. Był tym bardzo zainteresowany. Ja za to wpadłem dwa razy:

*gdy zaczął opisywać wszystko po niemiecku, gdyż świetnie pamiętał części ciała z lekcji niemieckiego

IMG_1052IMG_1051

*gdy kazał mi wyszukać na plakacie “żyrafę udową”…muszę powiedzieć, że było to genialne Uśmiech

Treść i poziom przedstawionych danych wydaje mi się być bardzo przyjazna, łatwa i wyzywająca z drugiej strony do opanowania. Dzięki temu wydawnictwu jednoznacznie pogadaliśmy sobie o mózgu i czaszce.

Nam się spodobała i będziemy z tego korzystać.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...