Rozmowa o szkole.

listopad 5, 2018 by
Kategoria: Świadomy Jaś

“Co Jaśkowi daje szkoła? Nie korzysta z edukacji, w tej klasie dzieci go już odrzucają, separują, nie podziela ich zainteresowań. Co jemu to daje, przecież to nieludzkie odrywać go od swoich?”

”Gdy jest dziecko w szkole specjalnej, od kogo ma się uczyć mówić? Od dziecka, które nie mówi? Od innego dziecka, które mówi tak słabo jak ono samo?”

“W szkole specjalnej będzie miało przyjaciół, będą razem się bawić klockami i autami, tańczyć…będzie w grupie!”

“Jak uczeń nie ma zainteresowań, to zostaje dzieckiem na zawsze.”

“Jak polubić coś, jak się nie ma skąd to brać, skąd o tym myśleć i kopiować?”

“Kto Jaśka nauczy mówić w szkole specjalnej, te dzieci, które nie mówią, te które nie rozumieją tak jak on, nauczyciel z 11 dziećmi, które same nic nie zrobią oprócz zabawy?”

“Jasiek uwielbia angielski, tylko będąc sam na wyspie nie pogada po angielsku.”

“Pojechałem do Stanów i nie znałem angielskiego. W ciągu pierwszych 3 miesięcy już go umiałem, bo musiałem go używać.”

“Nie masz szans by Jasiek opanował matematykę, tylko dlaczego on rozumie, że istnieją liczby…czy to mu potrzebne…poproszę dla Jaśka 4 zeszyty… poprosił Kamil”

“Nie umiem grać w dwa ognie i nie chcę grać bo oni silnie rzucają….fajnie jest nauczyć się grać z moimi kolegami z klasy i poprowadzić WF…umiem wygrywać i przegrywać, bo znam zasady.”

“Co dalej ze szkołą Jarku? Czy ona coś daje, a może do specjalnej…ale tam jest 1 nauczyciel na 10 osób a tutaj ma nauczyciela towarzyszącego…ale czego go uczyć?”

ŻYCIA I ZAINTERESOWAŃ….odpowiedział Jarek.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...