Naj…

grudzień 30, 2019 by
Kategoria: Świadomy Jaś

Kończymy 13 rok i kompletną zmianę Janka. jakie rekordy za nami już podawałem, co się zmieniło podawałem, a wciąż dostaję pytania: jak Janek się zmienił?

Po pierwsze Janek inaczej mówi, płynniej, więcej z tego rozumie, buduje zdanie bardziej poprawnie. Bardzo chętnie korzysta z iPada w grach językowych i map świata. Angielski wciąż najłatwiejszym językiem dla niego.

Matematyka…nimicon zostawia swój ślad. To co jest wypracowane na numiconie działa w rzeczywistości. Liczby są wciąż kwadraturą koła, tak samo jak zegar.

Sprawność fizyczna jest bardzo fajna. Tutaj góry robią swoje i Janek poszedł do przodu w tym zakresie we wszystkim. Piłka nożna, w którą chciał grać, dzisiaj przeszła z poziomu kopania na poziom podawania, zagrywania w różnych kierunkach i to wychodzi mu bardzo fajnie.

Zachowania społeczne…cóż wciąż jest dzieckiem i dorosłym. Woli przebywać w towarzystwie starszych i brata Iwa, czy kuzyna, niż z koleżankami i kolegami w klasie, w szkole.

Najchętniej uczy się…geografii, mapy, gór.

Najchętniej uczy się z książek z zagadkami, łamigłówkami.

W szkole przebywa, ale nie uczy się. Program jego klasy jest za trudny i za szybko prowadzony dla niego. Wspaniałą ideą jest klasa dzieci z ZD ze wszystkich poziomów w ramach całej szkoły na poziomach 1-4. To jest to!

Uwielbia czytać krótkie książki, wiersze, opowiadania i czytanie do snu jest rytuałem…ale to ja mam mu czytać.

Co jest ciekawe świetnie się komunikuje w domu. Poza nim pośpiech wypowiedzi zniekształca to co ma ochotę powiedzieć przez to staje się niezrozumiały.

Jest empatyczny, czyli każda zmiana nastroju w domu jest przez niego wyczuwalna i od razu próbuje to zmienić. Przytulanie tych, których zna czasami jest niestety upierdliwe.

Je jak zawsze…jak mu się pozwoli to zje wszystko.

Ciekawe, że nasze rodzicielskie ograniczenia, otwierają jego możliwości i kreatywność.

Jest samodzielny, sprząta, odkurza i ciągle słychać ja sam.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...