Konferencja Bardziej Kochanych lekcja 7, czyli mity i prawda o badaniach nad zespołem Downa czyli trisomią 21 chromosomu

październik 22, 2012 by
Kategoria: Zespół Downa

Tak jak się spodziewałem wiedza rodziców na temat badań jest limitowana. Chciałem w mojej prezentacji ODKRYĆ, to co jest od ponad 20 lat znane i istnieje. Pokazać, że tezy o “hollywodzkich fanaberiach” i “fałszywych prorokach, fałszywych badań” są FUNDAMENTALIZMEM najgorszym z możliwych, bo nie można walczyć z prawdą, gdy ona jest i będzie, tym bardziej, że to rodzice tworzą tą rzeczywistość!

Po pierwsze DOWN SYNDROME REASERCH AND TREATMENT FOUNDATION http://www.dsrtf.org/

Jest to największa tego typu organizacja na świecie. Szuka rozwiązań, szuka funduszy by móc leczyć nasze dzieci. Nie jest “amerykańskim snem” a rzeczywistością, którą wspierają wszyscy zainteresowani. Obecnie dysponuje funduszem badawczym na poziomie 9 milionów USD i prowadzi badania głównie nad równowagą neuroprzekaźnictwa hamującego (GABA) i progresywnego (noradrenalina, serotonina, acetylocholina). Nie bez kozery pokazałem na moim slajdzie print screen strony z DSRTF mówiący o tym, że też ta organizacja wie, rozumie, że choroba Alzheimera i trisomia ma wiele wspólnego. W efekcie konieczne są wspólne badania. 

Tutaj znajdziecie też w miarę aktualne informacje o prowadzonych badaniach klinicznych i ich wynikach:

http://www.dsrtf.org/page.aspx?pid=504

Pod tym linkiem znajdziecie natomiast kluczowe projekty prowadzone obecnie:

http://www.dsrtf.org/page.aspx?pid=357

image

Inną kluczową instytucją, KTÓRA ISTNIEJE I NIE MOŻE BYĆ AMERYKAŃSKĄ FATAMORGANĄ jest szanowany na całym świecie UNIWERSYTET STANFORDA!!! O tym nie można powiedzieć, że go NIE MA!!!

Tutaj znajdziecie stronę poświęconą zespołowi Downa:  http://dsresearch.stanford.edu/

Naukowcy, którzy tam pracują skupiają się obecnie głównie na neuroprzekaźnictwie i są niesamowici ze swoją wiedzą!!!

Inne organizacje, które nas wspierają to chociażby Uniwersytet Colorado, gdzie wspaniały ojciec Tyche, Alberto Costa prowadzi badania nad memantyną i fluoksetyną. Kolejny Uniwersytet to Uniwersytet Floryda, gdzie pracuje Huntington Potter od choroby Alzheimera. To on powiedział, że choroba Alzheimera to jest to samo co mozaikowa postać trisomii 21.

Mamy też Europejczyków: Francuzów od EGCG, Jeana Delabera oraz Jacquline London, Hiszpankę Marę Dierssen, Włoszkę od fluoksetyny Patrizię Bianchi …. i Brytyjczyka Viktora Tybulowicza współtwórcę myszy z ZD.

Gdy patrzę na tą listę nie znajdę ani jednego Polaka … bo oni chcieliby być autorytetami…nie robiąc nic, a to jest smutne.

image

Tutaj pokazałem rodziców, którzy “napędzają” naukę. Warto o nich pamiętać.

Dla tych, których nie przekonałem pozwolę sobie zaprosić na wystąpienia WIELKICH NAUKOWCÓW. Popatrzcie oni żyją i poświęcili się dla nas.

Pierwsza to Kathleen Gardiner pediatra z Uniwersytetu Colorado. Ona jest pionierką, JEST LEKARZEM KTÓRY CHCE POMÓC I TO ROBI..

http://www.zespoldowna.info/kathleen-gardiner-kamienie-milowe-w-zespole-downa.html

Drugi William Mobley, on jest teraz motorem napędowym…mam takie wrażenie.

http://www.zespoldowna.info/prof-william-mobleydziury-w-zespole-downa.html

Mara Dierssen najwięcej pracująca nad EGCG.

http://www.zespoldowna.info/profesor-mara-dierssen-badania-nad-zespolem-downa.html

Jean Delabar, jego modele wpływania na DYRK 1 A są kluczowe dla badań Mara Dierssen.

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-mozna-leczyc-jestesmy-w-polowie-drogi.html

Huntington Potter i jego poglądy na chorobę Alzheimera są kluczowe obecnie dla nas wszystkich.

http://www.zespoldowna.info/profesor-huntington-potter-choroba-alzheimera-a-zespol-downato-nalezy-koniecznie-ogladnac.html

Jacqueline London, mama już niemalże 40 letniej córki, badacz trisomii. Warto posłuchać ją jak przekłada trudny język badawczy na język rodziców.

http://www.zespoldowna.info/prof-jacqueline-london-podejscie-terapeutyczne-w-zd-i-chorobie-alzheimera.html

 

Wiem nie są to wszyscy…ale to są fakty na które się powołuję, one są prawdą a nie mitem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...