“Kopcińska: jest 500 zł. Protestujący: to manipulacja”

Kwiecień 28, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

Pilnuję i to jest informacja z ostatniej chwili: rząd manipuluje i manewruje…ale nie chce zrealizować postulatów rodziców protestujących w sejmie.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kopcinska-jest-500-zl-protestujacy-to-manipulacja/8xswkpj

“- Usłyszeliśmy, że nie ma pieniędzy dla naszych niepełnosprawnych dzieci – dodała.”

 

“- Propozycja rządu to manipulacja, bo zaproponowano nam 500 zł nie jako dodatek pieniężny, ale jako np. darmowe pieluchy, czy dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego – powiedziała w piątek Iwona Hartwich, jedna z protestujących w Sejmie matek osób niepełnosprawnych.

- Cały czas chodzi nam o to, aby te niepełnosprawne osoby miały w swoich portfelach pieniądze na życie, o 500 zł więcej. Teraz przychodzi pani minister z projektem ustawy, z czego jesteśmy ogromnie ucieszeni. Pani minister obiecuje, że będą darmowe pieluchy, nie będzie limitów do sprzętów rehabilitacyjnych, będzie dostęp do specjalistów bez kolejek. Ale my cały czas mówimy o żywej gotówce dla tych osób niepełnosprawnych" – powiedziała Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.

Poinformowała, że protestujący nieco zmienili propozycję kompromisu ws. dodatku. – Proponujemy, aby 300 zł było od czerwca 2018 r. 400 zł od stycznia 2019, a 500 zł od stycznia 2020. Rząd nie potrafi zrozumieć, że to jest potrzebne na życie dla tych ludzi" – wyjaśniała.”

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Kopcińska: jest 500 zł. Protestujący: to manipulacja””
  1. Marek pisze:

    Proponuje, aby minister Gliński, który przeznaczył na żydowski cmentarz 100 mln lekką ręką ,również wypłacił organizacją żydowskim ekwiwalent 100 mln w postaci grabek, łopat, szczotek, farb i innych niezbędników do renowacji…

  2. Can pisze:

    …a tu apel do ministra Błaszczak z Wrocławia: “Zamiast patriotycznych ławeczek wózki inwalidzkie”
    http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23334562,apel-do-blaszczaka-zamiast-patriotycznych-laweczek-wozki-inwalidzkie.html#Z_BoxLokWrocImg

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...