“Lockdown dla nas nigdy się nie skończy!”

Czerwiec 18, 2020 by
Kategoria: Po prostu życie

Ciekawe. W Polsce niewiele osób wie o tej akcji, w USA i Kanadzie nawet kilka. Uważam, że Teatr 21 z Warszawy świetnie i wielowątkowo w dzisiejszych czasach podszedł do praw osób z ZD do godnego życia.

https://vimeo.com/429191005?fbclid=IwAR2qznmo0pfYsVvNS8aw3yrCpq-7qg94cu4iloOAi3-2pBgsrZ8YcLWLRHI

 

image

Lockdown jest głosem przeciwko odrzuceniu społecznemu u osób niepełnosprawnych. Oglądając ten film, nie można uciec od wczorajszej debaty kandydatów na prezydenta i tym, co dzisiaj mamy w Polsce. Zawsze będę powtarzał: głupi dają się zmanipulować, mądrzy wiedzą swoje, a osoby niepełnosprawne mają dramatycznie gorzej niż było to w 1990 roku, tuż po tym jak prawa osób niepełnosprawnych zostały w pierwszej fali wpisane w ustawy czy to edukacyjne, czy zdrowotne. Tak to już prawie 30 lat mija i to co do tej pory zdobyli rodzice, zostało zmarnowane. Pozostaje nam zatem tylko wsłuchać się w hasła polskiego teatru z aktorami z ZD, w światowej kampanii, w angielskich komentarzach, bo w Polsce co innego jest ważniejsze.

image

https://www.thefirstnews.com/article/lockdown-never-ends-for-us-downs-syndrome-theatre-actors-reveal-their-plight-in-powerful-video-13436

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...