Miesiąc Dumy z Niepełnosprawności czyli Disability Pride Month

lipiec 13, 2023 by
Kategoria: Po prostu życie

Czy można być dumnym z niepełnosprawności? Nie można. Czy można być dumnym z tego co się osiąga, mając pewne niezależne od siebie ograniczenia? Można i należy. Zatem czy niedoskonałość tłumaczenia z angielskiego należy powielać? Zdecydowanie nie. Dla mnie Disability Pride Month to w pierwszej kolejności miesiąc godności dla ludzi, którzy pomimo ograniczeń niezależnych od nich realizują swoje życie. Dodatkowo szacunku dla tych, którzy podejmują się przełamywania ich ograniczeń wykorzystując wszystkie swoje możliwości… ale nie dumy. Wystarczy przeczytać te wszystkie emocje jakie towarzyszą temu określeniu i dojdziemy do tych wniosków bez zastrzeżeń.

Zatem dla mnie Disability Pride Month to Miesiąc Godności i Szacunku dla Ludzi, którzy chcą zmieniać świat, który ich ogranicza. Jest to moment pamięci, że ktoś wykonuje nadludzki wysiłek, by osiągnąć często to, co im nie było przeznaczone, powiem więcej dopuszczone.

Biorąc pod uwagę, jak świat lekceważy tych Bohaterów, musimy tworzyć specjalne WYDARZENIA, by udowodnić, upamiętnić że ten szacunek, godność powinna im towarzyszyć, a nie tylko wykluczenie, tak jak to ma miejsce każdego dnia. Zatem mówmy o tym dniu, pamiętajmy o tym i osiągnięciach Wielkich Ludzi.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...