Nasz “EKSPERYMENT”

maj 24, 2010 by
Kategoria: Projekt edukacji

W Sobotę zaczęliśmy nasz “eksperyment”. Spotkaliśmy się w przedszkolu 109 aby zainicjować program zmiany systemu edukacji dzieci z ZD.

Po drugim już roku istnienia “Przedszkolnego Programu Pilotażowego dla dzieci z ZD”, Urząd Miasta Wrocławia odbiera nasze działania niezwykle pozytywnie i wspiera nas w różnych inicjatywach. Stąd też decyzja o rozpoczęciu przygotowań do zmian w ramach szkoły podstawowej, gimnazjum.

W sobotę podzieliśmy się na 2 grupy. Jedna będzie pracować nad szkołą i przedszkolem, druga nad gimnazjum i szkołą zawodu. Musimy jako rodzice opracować plan naszej aktywności i przygotować cały projekt opisujący wszystkie szczegóły naszego eksperymentu edukacyjnego. Podczas tego spotkania obecni rodzice, wydaje się zrozumieli problematykę i kierunki działania.

Ustaliliśmy:

1.Agnieszka reprezentująca małolatów :) przygotuje założenia konkursu na program szkoły podstawowej i gimnazjalnej do 20 czerwca

2.Ola i Andrzej przygotują grupę rodziców uczniów szkół podstawowych, aby móc podjąć dyskusję nad gimnazjum i szkoły zawodu – bez terminu.

Nad całością będzie czuwać Stowarzyszenie RAZEM.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...