Niepodległość jest kobietą

listopad 11, 2021 by
Kategoria: Po prostu życie

Wszystkie alegorie niepodległości są kobietą. W 2021 roku kobietą, która nie ma możliwości wypowiedzenia się o sobie. Zaskakuje mnie to, że pomimo tego że jesteśmy w XXI w. kobiety zostały zepchnięte do poziomu “baroku”….przez mężczyzn, którzy wychwalają niepodległość-kobietę.

Już 100 lat temu feminiści jak lekarz i publicysta Tadeusz Boy Żeleński pisali tak: "Kilku panów w sile wieku rozstrzygnęło o losach milionów kobiet i poszli, zadowoleni z siebie, na kolację"”"

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/ani-jednej-wiecej-pieklo-kobiet-tadeusz-boy-zelenski/de0wt8e,681c1dfa

Od tego czasu nic się nie zmieniło, stąd ja będę wspierał Kobiety, by miały możliwość decydowania o sobie, by mogły mówić głośno o tym jakie jest ich życie. Niepodległość i wolność jest “kobietą”.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Niepodległość jest kobietą”
 1. Paula pisze:

  Prawo do decydowania o sobie powinno się kończyć tam gdzie pojawia się drugi człowiek. Aborcja jest barbarzyńskim pozbawieniem życia najsłabszych i bezbronnych.
  Ani jednej więcej aborcji- tego zycze Polsce

  • Lena pisze:

   Normalności – tego życzę Polsce. Aby nigdy człowiek nie był ważniejszy niż płód, który nie ma mózgu i szans na życie. Aby ideologie nie odbierały nam empatii i człowieczeństwa.

 2. Pawel pisze:

  A ja życzę nam żebyśmy pamiętali że to nigdy nie jest “czarno-białe”. Każdy człowiek ma swoją historię i swoje dramaty bez względu na to po której stronie aborcyjnej barykady się znajduje. Nie odmawiajmy sobie nawzajem człowieczeństwa

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...