Syndrom Westa najnowsze podsumowanie terapii

Marzec 19, 2013 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Syndrom Westa jest dzisiaj najbardziej enigmatycznym zespołem. Brakuje ściśle określonych ścieżek terapeutycznych, a przy terapiach nie analizuje się sprzężeń wywołanych w tym zespole z efektami wymuszonymi przed zmianę ścieżek sygnalizacyjnych i metabolicznych poprzez nadmierną ekspresję dodatkowego chromosomu.

Mówimy tutaj oczywiście o zespole Downa. Syndrom Westa jest z kolei najczęstszym problemem dzieci z ZD, objawiający się napadami epileptycznymi. Stąd każda publikacja podsumowująca doświadczenia na granicy tych dwóch problemów jest niezwykle cenna.

W styczniu 2013 roku pojawiła się w Pediatrii Neurologicznej analiza przypadków dzieci z zespołem Downa, u których stwierdzono także zespół Westa.

 

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23290019/?i=191&from=down%20syndrome

Możemy w tej publikacji przeczytać następujące istotne wskazania dotyczące 12 przypadków:

-Clonazepam (po polsku KLONAZEPAM tutaj więcej:http://pl.wikipedia.org/wiki/Klonazepam ) był skuteczny u jednego dziecka z 12.

-7 dzieci na 10 zareagowało pozytywnie na podanie naturalnego hormonu adrenokortykotropowego (więcej tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Hormon_adrenokortykotropowy) w bardzo dużych dawkach.

-u 4 z 7 niemowląt odnotowano jednak nawroty ataków, które trwały przez 2 lata

-większość dzieci w wieku blisko 6 lat było jednak wolne od napadów, a 7 dzieci miały także odstawione leki

-u 2 z 3 dzieci, gdzie nie było żadnej reakcji na terapie, pojawiają się ataki oraz występuje głębokie upośledzenie umysłowe

-rozwojowo u 6 z 8 występują cechy autyzmu

Komentarze

1 Komentarz do “Syndrom Westa najnowsze podsumowanie terapii”
 1. Dorota Gudaniec pisze:

  Z doświadczeń własnych…
  Max dzisiaj ma blisko 4 lata, jest głęboko upośledzany , napady są nadal nieopanowany a Zespół Westa przeszedł w Zespół Lennoxa Gaustata…
  Występują cechy autystyczne. Dziecko do dzisiaj nie siedzi samodzielnie nie wspominając o staniu, chodzeniu czy choćby jedzeniu.
  W Polsce ręce neurologów są szeroko rozłożone. Pozostaje wiara i sensowna suplementacja. Wiar w cud i suplementy bo w leki już nie wierzę…..

  W wyniku padaczki została również uszkodzona kora wzrokowa… dzięki mikropolaryzacji mózgu metoda tDCS Max widzi…

  Pozdrawiam

  Dorota – Mama Maxa

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...