Wolność wyboru jest podstawą dobrego życia człowieka.

sierpień 12, 2021 by
Kategoria: Po prostu życie

Najbardziej szokuje mnie to, że rodzice osób z ZD są zazwyczaj nieświadomi swojej ograniczonej tolerancji na świat osób niepełnosprawnych przed urodzeniem dziecka i potem, gdy zdają sobie sprawę jak świat ogranicza jakość życia ich dzieci. Reagują brakiem tolerancji na to co ich otacza, stają się konserwatywni, odrzucający. Nikt nie może ich za tą postawę oceniać, bo taki jest świat…wykluczający, pozbawiający wolności i wyboru.

Miałem możliwość porozmawianiem z mamą dziewczyny z ZD z Czech, która jest lesbijką. Dla niej wybór córki był szokujący i długo walczyła z tym, gdyż nie mieściło się to w jej światopoglądzie…jednak wszystko się zmieniło, gdy ustawiła swoje myślenie w ten sposób: MOJA CÓRKA WYBRAŁA TO CO DLA NIEJ BYŁO DOBRE i co było osiągalne. Opowiadała, że wolność wyboru okazała się dla jej córki podstawą dobrego życia w wieku 26 lat. Ja to zrozumiałem i będę wspierał każdego, kto chce decydować o swojej wolności i dobrym życiu, bez względu na to jakie ściany postawi się wokół. Żyjcie wolnością wyboru i myślcie tak samo o swoich dzieciach.

Komentarze

1 Komentarz do “Wolność wyboru jest podstawą dobrego życia człowieka.”
  1. Tato Kuby pisze:

    A tak naprawdę. Czy jest ktoś kto nie ogranicza ludzi niepełnosprawnych intelektualnie. jeżeli jest to proszę mi powiedzieć kto? W ilu przypadkach spotkaliśmy się, że w stosunku do naszych dzieci postępowano w różnych miejscach w taki sposób w jaki nikt nie odważyłby się postępować wobec pełnosprawnych równolatków, często łamiąc ich prawa podstawowe. Kto wtedy reaguje? Boimy się, że nasze dziecko może coś stracić (gdzieś je skreślą, lub czegoś nie dostaną), więc tłumaczymy na boku pokrętnie sytuację. Tak żyjemy i nasze dziecku musi zgodzić się z tym, że jest “gorsze”.
    Po prostu świat korzysta z tego, że są niepełnosprawni-słabsi i korzysta z tego. Myślę, że to rodzice są właśnie grupą, która najmniej wykorzystuje przewagę większości, a najgorzej w stowarzyszeniach i szkołach.
    tato Kuby

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...