Zadaję Pani Minister pytanie numer 2

styczeń 20, 2010 by
Kategoria: Projekt edukacji

Zaczynamy cykl pytań, które w świetle propozycji Ministerstwa z naszej strony paść powinny. Tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z problemem odsyłam tutaj: http://www.zespoldowna.info/masz-dziecko-ktre-potrzebuje-pomocy-w-zakresie-edukacji-jezeli-tak-to-ten-artykul-jest-dla-ciebie-i-powiedz-o-nim-wszystkim-twoim-znajomym/

Dzisiaj to już kolejne pytanie do Pani Minister. Przy tej okazji pokażę jak można to zrobić.

1.Moje pytanie brzmi:

Szanowna Pani Minister, w świetle raportu z projektu Wszystko Jasne, który można znaleźć na naszej stronie  http://www.zespoldowna.info/raport-z-projektu-wszystko-jasne/ jednoznacznie wynika, że jednym z głównych problemów w nauczaniu dzieci z deficytami edukacyjnymi jest nierówne traktowanie dzieci z takimi potrzebami i dziećmi zdrowymi na etapie edukacji przedszkolnej. Zgodnie z dzisiejszymi obowiązującymi zasadami dziecko niepełnosprawne musi skończyć 3 lata zgodnie z datą urodzin, co skutkuje często możliwością podjęcia zajęć w przedszkolu dopiero w wieku 4 lat, gdy dziecko zdrowe musi ten wiek ukończyć “rocznikowo”, co często daje w rzeczywistości wiek 2 lata 4-7 miesięcy. Wskazania w raporcie, na który powołuję się wyżej, zalecenia takich organizacji jak DSI (Down Syndrom International), EDSA (European Down Syndrom Association) mówią jednoznacznie, że dzieci niepełnosprawne, w tym wypadku głównie z zespołem Downa, powinny ze względów rozwojowych być dopuszczone do edukacji przedszkolnej w wieku 2-2 lata i 5 miesięcy, aby w sposób maksymalny mogły korzystać z efektu rozwojowego jaki im dają dzieci zdrowe.

W świetle tych nierówności występujących obecnie oraz zgłaszanymi potrzebami, jak MEN planuje usystematyzować ten problem?

 

2. Wchodzę na stronę: http://www.konferencje.men.gov.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=232

3.Wypełniam dane, które są oczekiwane przez administratora:

-w kategorii ustawiam specjalne potrzeby edukacyjne

oraz wypełniam dane osobowe oczekiwane przez MEN

-w treści pytania wklejam moje pytanie

Po wypełnieniu całej ankiety naciskam klawisz wyślij pytanie i już po wszystkim :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...