Zadaję Pani Minister pytanie…

styczeń 20, 2010 by
Kategoria: Projekt edukacji

Zaczynamy cykl pytań, które w świetle propozycji Ministerstwa z naszej strony paść powinny. Tych, którzy jeszcze nie zapoznali się z problemem odsyłam tutaj: http://www.zespoldowna.info/masz-dziecko-ktre-potrzebuje-pomocy-w-zakresie-edukacji-jezeli-tak-to-ten-artykul-jest-dla-ciebie-i-powiedz-o-nim-wszystkim-twoim-znajomym/

Dzisiaj pierwsze pytanie do Pani Minister. Przy tej okazji pokażę jak można to zrobić.

1.Moje pytanie brzmi:

Szanowna Pani Minister, w świetle raportu z projektu Wszystko Jasne, który można znaleźć na naszej stronie  http://www.zespoldowna.info/raport-z-projektu-wszystko-jasne/ jednoznacznie wynika, że głównym problem nauczania dzieci z deficytami edukacyjnymi jest sposób finansowania, za pomocą subwencji edukacyjnej, jego aktywności zarówno przedszkolnej, jak i szkolnej w publicznych placówkach oświatowych. Autor raportu wskazuje w nim, że:

“Należy…maksymalnie zdecentralizować zadania oświatowe wobec dzieci niepełnosprawnych…skierować środki dla konkretnych dzieci do konkretnych placówek (“mały bon oświatowy” dla dzieci z orzeczeniem)…dać dyrektorom placówek swobodę wydatkowania tych środków z zatrudnianiem personelu, zakupem usług i wydatkami inwestycyjnymi włącznie.”

W kontekście tego problemu, jak MEN przewiduje zmiany na polu finansowania nauczania dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych?

2. Wchodzę na stronę: http://www.konferencje.men.gov.pl/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=232

3.Wypełniam dane, które są oczekiwane przez administratora:

-w kategorii ustawiam specjalne potrzeby edukacyjne

1

oraz wypełniam dane osobowe oczekiwane przez MEN

-w treści pytania wklejam moje pytanie

2

Po wypełnieniu całej ankiety naciskam klawisz wyślij pytanie i już po wszystkim :)

 

 

 

 

 

 

`

Komentarze

Liczba komentarzy: 5 do “Zadaję Pani Minister pytanie…”
 1. Basia pisze:

  Jarek, lekturę pytań do Pani Minister rozpoczęłam, swoim zwyczajem:), od końca, ale obiecuję, że zapoznam się z treścią całego raportu i zadam też własne pytanie. Może nawet nie jedno:)
  A tak a pro pos, do kiedy można zadawać pytania, bo czytam globalnie i coś mogło mi umknąć:)?

  • Jarek pisze:

   Ja zadaję od początku a koniec ma nastąpić 30 kwietnia. Wrocław ma tą przyjemność, że obok Opola jest pierwszy na trasie Pani Minister i 29 stycznia będziemy się widzieć!

 2. Agnieszka pisze:

  Własnie wróciłam ze szpitala gdzie miałam zamiar czytać o edukacji (HAAAAAA). A więc między jednym lekarstwem a drugim dokonałam odkrycia. My tu walczymy o ustawę, piszemy pytania, itd. do rzeczy, która ma przejść przez sejm i mnóstwo ludzi ma się na nią zgodzić. Podczas gdy dnia 15 lutego 1999 roku o zmianie ustroju szkolnego (wprowadzenie nauczania właczającego) zadecydowało ZARZĄDZENIE Ministerstwa Edukacji Narodowej. Czyli nawet jak nie wyjdzie z ustawą, dalej powinnismy pracować nad Panią Minister? NIE ROZUMIEM prawa.

 3. Jarek pisze:

  Aga ja też w szpitalu po raz kolejny odkrywam, że wszystko niby już jest chociażby w tym rozporządzeniu na które się powołujesz, ale dalej nic nie ma! Oznacza, to że nie ma spójności w dokumentacji prawnej i przypisów wykonawczych, czyli jak co ma być sfinansowane. Konkluzja dalej musimy myśleć o Pani Minister ciepło :)

 4. Agnieszka pisze:

  Już sprawdziłam hierarchię aktów prawnych. Przepisy wykonawcze, czyli zarzadzenia i rozporzadzenia MEN’u. Trzeba dokonac spisu tych na interesujący nas temat?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...