“Zapłaciłem czynsz, kupiłem chleb, na buty nie starczyło” tak powiedział protestujący Adrian.

maj 12, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

Każdy powinien to przeczytać, by zrozumieć. Każdy kto ma małe dziecko niepełnosprawne, powinien ten ruch wesprzeć, by dzięki Adrianowi, jego przyjaciołom i ich rodzicom, było nam lepiej w przyszłości.

“Ja powiem bardzo spokojnie. Ja się naprawdę nie zgodzę pójść do DPS-u (domu pomocy). Za te pieniążki ja ze trzy razy opłacę sobie mieszkanie, a stan zdrowia się pogarsza, rehabilitanci się nie znajdą na ulicy. Pani minister, to jest po prostu… tak jest źle w tej Polsce. Nam się tak naprawdę źle żyje, bo nikt nie ma odwagi tego powiedzieć. Bo za te pieniądze, za te pieniądze jest naprawdę ciężko. Ja próbowałem. Mogę powiedzieć na własnym przykładzie – opisywał Adrian. I kontynuował:

    Mama powiedziała mi: chcesz spróbować życia. Ja powiedziałem: spróbuję. Zapłaciłem trzy razy czynsze, kupiłem sobie bochenek chleba i nawet na buty mi nie starczyło.

    Skruszony wróciłem do mamy, bo co ja mogę zrobić. Potrafię się ubrać, umyć, ugotować sobie, ale nie mam za co, nie mam nawet jak.”

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23387283,niepelnosprawny-adrian-do-rafalskiej-zaplacilem-czynsz.html#Z_Prze

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...