Zapobieganie występowania i leczenie zapalenia płuc u osób z zespołem Downa zaczynamy od EGCG

październik 16, 2023 by
Kategoria: Układ Oddechowy

Zbliża się okres zachorowań na wszelkiego rodzaju choroby związane z układem oddechowym. Nasze dzieci mają ryzyko znaczące, występowania zapalenia płuc. Jak co jakiś czas powtarzam, że jest to kwestia specyficznego układu genetycznego i wirusowego. Na to jest jedna recepta.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37792788/

Jak przeczytamy ten artykuł medyczny to dojdziemy do wnioski, że za to odpowiedzialna jest ścieżka genów  DYRK1A/PPARG/ERG. Zaczyna się wszystko od DYRK1A. Zatem jeżeli to ten gen jest odpowiedzialny za mechanizm uruchamiania zapalenia płuc, warto by prewencyjnie podawać EGCG. Pozostałe przyczyny można regulować wykorzystując wiedzę z tego wpisu.

https://www.zespoldowna.info/dwie-przyczyny-wysokiego-ryzyka-zapalenia-pluc-w-zespole-downa.html

By Was zdeterminować do tego działania napiszę też o przykrej sprawie, czyli głównym powodzie śmierci osób z ZD. Jak wynika z poniższego raportu są to choroby układu oddechowego stanowiące aż 45% udział w badaniu jakie miało miejsce w Hiszpanii. Na ten współczynnik nie ma wpływu covid. Powoduje to, że problemy jakie opisałem powyżej powinniśmy należycie i gruntownie przeanalizować oraz wdrożyć działania prewencyjne.Są one w naszym zasięgu i możliwościach.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37779228/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...