Saturacja a covid cz.3

listopad 3, 2020 by
Kategoria: Układ Oddechowy

Jak zrobić by saturacja u dziecka z ZD była odpowiednia czyli powyżej 93%. Wydaje się to proste, gdy przeanalizujemy wszystkie dane. Bez nich wydaje się to być skomplikowane.

1.BADANIA OKRESOWE

To jest moment by zrobić badania okresowe, ale biorąc pod uwagę COVID nie będę Was pchał by je wykonać. Jednakże dane dotyczące:

-homocysteiny

-B9

-B12

-ferrytyny

-D3 (25 oh)

mogą być tutaj pomocne i wskazać na punkty krytyczne.

2.SUPLEMENTACJA/DIETA

Im więcej zielonego tym lepiej. Im więcej krwistego mięsa tym lepiej….a do tego witamina C podawana jako roztwór wodny. To poprawi poziom ferrytyny i żelaza we krwi poprzez zwiększenie przez witaminę C absorpcji żelaza. Czyli nośników tlenu.

Z drugiej strony w ZD mamy problem z niedokrwistością, tudzież stabilnością “struktury krwi” zatem metylacja i homocysteina powinny być na wzorowym poziomie czyli 4,5-5,5 umol/dl dla homocysteiny, gdy witaminy B9, B12 są w górnych poziomach norm.

https://www.zespoldowna.info/histydyna-niedokrwistosc-kwas-foliowy-hemoglobina-gen-ftcd-histamina-histydyna-dao-hnmt-silne-problemy-alergiczne-i-zle-funkcjonowanie-jelit-gen-ftcd.html

Z diety eliminujemy znów produkty kreujące stan zapalny, a wprowadzamy warzywa, owoce i to mięso mające dużą ilość żelaza i witaminy B12.

Wprowadzamy do suplementacji ubiquinol, rybozyd nikotynamidu, cytrynian magnezu by wzmocnić funkcjonowanie mitochondriów ale i by zmaksymalizować efektywność wykorzystania tlenu, jaki znajduje się w organizmie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3602778/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3661336/

https://www.nursingoutlook.org/article/S0029-6554(17)30161-6/abstract

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/1550-2783-5-8

No i probiotyki. W zdrowych jelitach zdrowy duch ja bym tak to powiedział.

3.TLEN I RUCH.

Saturacja to przede wszystkim obecność tlenu. Nie rozmawiamy o saturacji, gdy dziecko jest zamknięte w 4 ścianach i to miejskich.

Tutaj przykład Janka. Po treningu górskim w tym roku stale utrzymuje saturację powyżej 95%. Bieganie, chodzenie po górach jest ćwiczeniem na wysiłek tlenowy i beztlenowy. Zwiększa możliwości organizmu i płuc. Jeżeli jednak dziecko nie ma takich możliwości to polecam jogę, ćwiczenia uczące oddychać i to w dobrym lesistym “otoczeniu”. To jest warunek kluczowy by saturacja działała.

W tym kontekście należy pamiętać o tym, że niskie napięcie, wady serca, problemy z oddychaniem są mechanizmem trwale zmniejszającym wydolność metabolizmu tlenu w organizmie, zatem każde ćwiczenie, każdy ruch jest NAJLEPSZĄ FORMĄ WSPARCIA…bo trening czyni Mistrza!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...