Apnea. Czy te urządzenie pomoże na lepsze życie osób z zespołem Downa?

listopad 26, 2018 by
Kategoria: Układ Oddechowy

“JEŻELI 1/3 ŻYCIA, CZŁOWIEK SPĘDZA ŚPIĄC TO JEST TO KLUCZOWY PROCES DLA NIEGO, ZAPEWNIAJĄCY ODPOCZYNEK I ZDROWIE. JEŻELI W ISTOCIE NIE MA SNU, GDYŻ KLUCZOWE CZĘŚCI MÓZGU “PRACUJĄ” MA TO Z PEWNOŚCIĄ WPŁYW NA ZDROWIE, NA PROCES UCZENIA SIĘ I PAMIĘTANIA. CZŁOWIEK BEZ SNU JEST ZMĘCZONY, CHORY. “

“Amerykańscy lekarze uważają, że 50% dzieci i aż 80% dorosłych z ZD ma apneę!

Słaby sen w połączeniu z apneą prowadzą zatem do stanu wyczerpania (organizm nie odpoczywa), uszkodzenia funkcji poznawczych, gdyż apnea to także proces fizycznego uszkadzania mózgu w wyniku niedotlenienia oraz istotnego obniżenia koncentracji. W efekcie pogarsza się sprawność całego organizmu.”

http://www.zespoldowna.info/sen-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/ukryty-bezdech-senny-u-osb-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/maly-most-pons-nalezacy-do-pnia-mozgu-jest-czescia-charakterystyczna-dla-zespolu-downa.html

http://www.zespoldowna.info/sen-rem-i-apnea-to-dwie-odrebne-kwestie.html

http://www.zespoldowna.info/iq-a-sen-dzieci-z-zespolem-downa.html

http://www.zespoldowna.info/nieefektywny-krotki-sen-powoduje-ze-szczepionka-nie-jest-tak-efektywna-jak-to-sie-zaklada.html

Wszystko to prawda, gdyż bez snu nie ma odpoczynku, nie ma sił, nie ma funkcji poznawczych. Każdy z nas po bezsennej nocy pada, a tutaj mamy “festiwal bezsenności”. Poprawa snu dzięki chodzeniu po górach i nauce oddychania, tego głębokiego to szansa dla nielicznych. Jednakże w USA zaczęło się. Urządzenie dostępne dla dorosłych, jest obecnie testowane na osobach z ZD w wieku powyżej 12 lat, z zamiarem wprowadzenia go dla jeszcze młodszych pacjentów. Jak ogląda się poniższą wiadomość różnica jest olbrzymia i mnie cieszy, że jest już osiągalna!

image

image

https://www.wcpo.com/news/health/how-a-unique-device-is-helping-17-year-old-will-fight-sleep-apnea

Obsługa nie jest skomplikowana, wiąże się jednak z posiadaniem aktywizatora mięśnia, co jest pewnym utrudnieniem…ale jest!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...