“Co zamierza badać profesor Śmigiel?” od czwartku zaczynają się badania

luty 1, 2016 by
Kategoria: Metabolizm

Kontynuując wątek dotyczących badania MTHFR u mam dzieci z zespołem Downa, spieszę donieść że w czwartek rozpoczną się pierwsze badania, jak poinformował mnie profesor Śmigiel. Wykorzystałem przy tym okazję i dopytałem się jakie cele możemy zrealizować w tych badaniach.

Jak to w Polsce bywa niektóre tematy są bardzo trudne i z tego co ja zrozumiałem to:

1.Musimy stworzyć podstawową, naukowo zebraną, bazę, która umożliwili kolejne etapy badań. Oznacza to, że ponieważ w Polsce tego typu projektów nad polimorfizmem genu MTHFR nie było, to konieczne jest zacząć od początku, by nie było na kolejnych etapach badań, metodologicznych podważań wniosków jakie mogą powstać w wyniku prac.

2.Pierwsza korelacja nad jaką się skupiamy jest oczywista: W JAKIM PROCENCIE PRZYPADKÓW POLIMORFIZM MATEK JEST WSPÓŁWYSTĘPUJĄCY Z URODZENIEM DZIECKA Z ZD? Druga to oczywiście typologia polimorfizmów i ich rozkład.

3.Gdy powstanie jakaś zależność, a tego się oczekuje, będziemy mogli przejść do kolejnych etapów działań uwzględniających same dzieci.

4.Takie podejście jest kluczowe. Bez niego nie będziemy w stanie ubiegać się o pieniądze na badania, gdyż będą po prostu niepełne, nieprecyzyjne i do podważenia.

WNIOSEK:

Bądźmy cierpliwi, bo na to wygląda że Profesor Śmigiel też nie liczył się aż z tak dużą reakcją i tak dużą liczbą odpowiedzi w krótkim okresie czasu…za co Wam wszystkim dziękuję.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...