“Dlaczego posłowie nie głosowali za projektem w Parlamencie Europejskim?”

Styczeń 17, 2017 by
Kategoria: U przyjaciół

Przyznam się, że nie wiem i musiałem uzyskać wsparcie z Włoch i od Cory by otrzymać garść informacji na ten temat.

1.Jak pokazują szczegóły procedowania kraje południowej Europy, które zazwyczaj są bardziej wrażliwe na sprawy osób z ZD, tytułem swoich problemów z imigracją, ekonomią nie zapewniły typowego wsparcia w stosunku do tego, co zazwyczaj miało miejsce.

2.Kraje Europy Zachodniej (Francja, Benelux, Wielka Brytania, Niemcy) zapewniły swoje “typowe” głosy poprzez partie związane z ruchami religijnymi i etycznymi.

3.Decydujące były głosy Polski, Węgier, Rumunii gdzie istnieją organizacje społeczne o których można by powiedzieć, że mogą mieć wpływ na akcje tego typu. Niestety z tych 3 krajów nie uzyskano poparcia na jakie liczono i ja nie znam przyczyn takiej sytuacji.

4.Czy EDSA ma pomysł na drugi etap działania? Przyznam szczerze, że czuję pewien niedosyt u leaderów akcji, którzy potrzebują chwili do podjęcia kolejnych decyzji. Wydaje mi się, że skoro nie ma poparcia dla tej akcji ze strony organizacji, a co za tym idzie rodziców dzieci z ZD, to nie będzie kontynuowany ten projekt, a będą trwały poszukiwania nowych rozwiązań.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...