3 T

marzec 3, 2011 by
Kategoria: Blog Teresy Cody

Oryginalny tytuły wpisu Teresy to: TIMING TIMES TWO, stąd nasz tytuł 3 T, bo lepiej się po prostu nie da. Ja w świetle tego co Teresa chce nam przekazać zatytułowałem ten wpis: Czas i jeszcze raz czas.

Do zrozumienia kwestii poruszanych przez Teresę w dzisiejszym wpisie polecam następujący link:

http://www.zespoldowna.info/prozac-wedlug-changing-minds-foundation-czyli-o-neurogenezie-cz-4.html

Autor: Teresa Cody

Wpis numer: 12            Data: 11 sierpień 2010

Tytuł: Czas i jeszcze raz czas

image_thumb10_thumb_thumb_thumb_thum

Podczas pierwszej konferencji CMF dyskutowaliśmy o Prozacu. Wydaje się być to najbardziej przerażający lek dla większości rodziców. Dzisiaj chcę przedyskutować kwestię czasu poświęconego badaniom, a Prozac jest tutaj najlepszym przykładem.

W kwietniu 2006 roku był opublikowany raport: “Fluoksetyna ratuje deficyty neurogenezy w hipokampie myszy Ts65Dn z ZD” . Podczas tego badania podano fluoksetynę (która jest generykiem Prozacu) myszy z ZD i następnie po 3 tygodniach badano u tej myszy pamięć, proces uczenia się.

W ciągu tych 3 tygodni mózg myszy wytworzył dwukrotnie więcej komórek nerwowych niż miał wcześniej. Popatrzcie na tytuł:”… Ratuje Deficyty Neurogenezy…”. Mówi nam to, że my ludzie wiemy, że osoby z ZD mają z natury, od samego początku, deficyty w procesie namnażania się nowych komórek.

Cofnijmy się jeszcze w czasie. Drugie badanie, które analizowało uczenie się i pamięć u myszy z ZD, stwierdzało że po leczeniu Prozac’iem mysz miała: “…całkowite przywrócenie funkcjonalności pamięci”. Czy nie są to konkluzje jakich oczekujemy? Czy wiecie kiedy te badania zostały opublikowane? Czerwiec 2010. 4 lata minęły między jednym a drugim badaniem!!! Czy wierzymy tym badaniom i idziemy do przodu, lecząc lekiem, który jest na rynku od 30 lat, czy będziemy czekać następne 4 lata?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...