“Aborcja płodów z zespołem Downa powinna być legalna. Ale to wciąż jest coś złego.”

Kwiecień 11, 2018 by
Kategoria: Po prostu życie

Ameryka także dyskutuje o aborcji. Są stany, które już zablokowały legalność aborcji z perspektywy zespołu Downa, są też takie które mówią, że to nie może być tak. Oto jeden z takich głosów.

image

https://www.washingtonpost.com/opinions/it-should-be-legal-to-abort-fetuses-with-down-syndrome-but-its-still-wrong/2018/03/30/db773d14-3384-11e8-8bdd-cdb33a5eef83_story.html?noredirect=on&utm_term=.e0bbd8b57e06

Autor tego artykułu jest emerytowanym profesorem Arizona State University’s Walter Cronkite School of Journalism. Tim J. McGuire sam jest osobą niepełnosprawną, a jego średni syn Jason, ma zespół Downa.

Oto jego kluczowe przesłanki.

1.Każdy, kto jest inny, zasługuje na szacunek i celebrowanie. Zamiast marnować tyle czasu na wzajemne krzyczenie o aborcji, musimy budować podstawowy szacunek dla wszystkich istnień ludzkich.

2.Każdy jest inny i każdy ma swój szczególny wkład w świat. Wkraczamy na niebezpieczny grunt, gdy decydujemy, że niektóre dary są warte wywyższenia, a inne warte są zniszczenia.

3….ale kategorycznie przeciwstawiam się ustawom, które zmuszają ludzi do urodzenia dzieci z zespołem Downa. Uważam za naganne i moralnie niebezpieczne, że nasze rządy będą udawać, że wiedzą najlepiej, co powinni zrobić rodzice. Sprzeciwiam się aborcji, ale uważam, że państwo musi pozostać poza tym wyborem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...