Co z rozwojem wiedzy na temat zespołu Downa?

listopad 2, 2021 by
Kategoria: Po prostu życie

Dostałem kilka pytań w tym kierunku. Jak zauważacie, w latach 2006-2016 rozwijała się dynamicznie, a teraz brakuje jakby przełomów. Dostałem te pytania w tamtym tygodniu więc miałem możliwość zadania ich w dwóch miejscach, gdzie można oczekiwać przełomu: w Denver, w Barcelonie.

1.Przełomy w kwestiach medycznych następują, ale są tak skomplikowane że większość ludzi ich nie rozumie.

2.Badania te na ten moment nie przyniosły tak oczywistych efektów jak prezentacja protokołów medycznych, leków czy suplementów. Wynika to z ich skomplikowalności.

3.Bardzo łatwo było zaczynać od zera i prezentować efekty. Było to budowanie jak dowiedziałem się w Denver wiedzy podstawowej. Teraz głównym problemem jest jak wiedzę “podstawową” udoskonalić i “przejść” w szczegółach.

4.Z tej perspektywy kluczowe znaczenie mają badania nad chorobą Alzheimera. Tutaj kwestia immunologii odgrywa pierwszorzędne znaczenie i to od 6 mca ciąży.

5.Związane z tym tematem są badania nad ścieżką insuliny…też temat bardzo szczególny.

6.Nie ma badań w kierunku mowy o co pytacie, gdyż uważa się że jest to wtórnik dla powyższych błędnych metabolizmów (ich zbiór determinuje braki mowy/pamięci)

7.Kluczowym oczywiście tematem jest finansowanie tych badań. W Europie nie ma zainteresowania finansowego badaniami w kierunku ZD, w Ameryce musi być one związane z chorobą Alzheimera by uzyskać finansowanie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...