Dla mnie wybory mogłyby się odbywać co miesiąc!

Maj 20, 2019 by
Kategoria: Po prostu życie

Politycy myślą, że wyborcy są głupi  i naiwni…może część. Myślą, że każdego da się kupić…tylko część. Przez cały czas dla niepełnosprawnych nie było pieniędzy, nie byli brani pod uwagę w ogóle, a po publikacji raportu o kościele katolickim, jakoś ten temat trzeba przykryć, bo może się różnie to okazać, gdy największy polityczny sojusznik się zawali.

Z drugiej strony patrząc na to, że 23 maja ma odbyć się manifestacja osób niepełnosprawnych i ich rodzin, to rząd próbuje ich przekupić obiecując kiedyś 500 pln brutto….kiedyś.

Czytam w miarę bezstronny artykuł na ten temat i znów widzę kilka kwestii:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kogo-dotyczy-nowy-dodatek-obiecany-przez-pis-niepelnosprawnym/rjf2bee

Po pierwsze oczywiście są to obiecanki wyborcze, bo ani z tego nie są pieniądze, ani wsparcie systemowe tylko przekupstwo na “papier toaletowy”.

Po drugie: “W odniesieniu do osób, które ukończyły 16. rok życia orzeka się o lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Obietnica premiera wydaje się odnosić do tej ostatniej grupy.” Jak się zna zasady postępowania organów wydających decyzję o niepełnosprawności, to każdy potrafi sobie wyobrazić taką sytuację: przyjdzie od tego rządu do tych organów informacja, że od dziś nie ma takiej niepełnosprawności i jej nie będzie w orzekaniu. Dodatkowo sądy są pod kontrolą rządu, więc znów sądy nie będą orzekać pozytywnie w tej sprawie. Mechanizm jest już dziś nadto widoczny.

Po trzecie jest to pomoc krótkoterminowa, co oznacza że pieniądze dziś są, jutro nie.

Zatem głosuję za strajkiem i to przy każdych wyborach. PIS by utrzymać się przy władzy odda wszystko…należy to wykorzystać, a zachowywać się jak i oni: uśmiechać się i robić swoje. Wybór jest duży i nacjonalistyczny socjalizm nie musi być najlepszą opcją dla niepełnosprawnego i jego rodziny.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-zapowiada-wsparcie-dla-niepelnosprawnych-komentarz-iwony-hartwich/ym1bj0f

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24803073,janina-ochojska-dla-gazeta-pl-o-propozycji-morawieckiego-malo.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...