GABA, jej nadmiar …. czy ciągle trzeba brać ginkgo?

czerwiec 16, 2014 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Myślę, że ten wczorajszy artykuł trochę mnie jednak zaskoczył. Dotyczy on choroby Alzheimera. Do tej pory przebieg tej choroby w ZD nie pokazywał tego pokrewieństwa. Dziś, po tym co czytamy wiemy: ginkgo należy brać!

image

http://news.psu.edu/story/318364/2014/06/13/research/discovery-may-lead-improvements-diagnosing-treating-alzheimers

Według najnowszych badań, analizujących dane osób z chorobą Alzheimera, wiemy, że wysoka koncentracja neurotransmiterów GABA, stymulowana odpowiednim lekiem poprawia pamięć. Obniżenie poziomu dostaw GABA do astrocytów powoduje zatem lepsze funkcjonowanie organizmu, który nie jest tak silnie wyhamowywany.

Choć ginkgo nie jest w tych badaniach wymieniane, to wskazywany jest jako jeden ze składników, który pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

PODSUMOWUJĄC, dla naukowców jest to zaskoczenie, że w badaniach histopatologicznych post mortem znajduje się taki poziom neuroprzekanika hamującego GABA. Jest to podobna sytuacja jak ma miejsce w ZD. Tutaj wielokrotnie wskazywano już na konieczność stosowania ginkgo lub leków (jak ten nad którym pracuje Roche) by neutralizować tą sytuację skutecznie. Efekt tych badań z pewnością będzie dla nas korzystny, gdyż przyspieszy prace nad lekiem z zastosowaniem w ZD.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...