Małżeństwo dwojga osób jest sposobem na życie.

Lipiec 13, 2020 by
Kategoria: Po prostu życie

Dla wielu wciąż jest to kwestia kontrowersyjna. Ludzie rządzący wykluczają taką możliwość dzisiaj, by osoby z zespołem Downa mogły się pobrać. Nie mieści się to kulturowo w głowach tych ludzi…a w mojej przy wielu wątpliwościach wydaje się mimo wszystko być to tak samo normalne, jak małżeństwo każdego z nas.

https://www.bbc.com/news/uk-england-coventry-warwickshire-53310630

image

Na zdjęciu kolejna para z Wielkiej Brytanii, ale nie jest to teks to niej.

Dlaczego ludzie się pobierają?

Najprostsze: bo się kochają…osoby z ZD umieją się kochać mocno, czyż nie?

…bo się potrzebują, bo się wspierają i są silniejsze razem…czy osoby z ZD nie mogą tego robić? Mogą i robią.

Ludzie się pobierają, by móc cieszyć się mądrością i obecnością drugiej osoby, przeżyć życie ciekawiej RAZEM, licząc na siebie. Osoby z ZD też tego chcą.

Uwaga: kiedyś seks był dozwolony jedynie po ślubie, stąd był motywatorem…teraz człowiek, gdy się wyszaleje wie, że się dobrał odpowiednio…

UWAGA: w ZD też tak jest bez względu czy nam konserwatywnym Polakom to się podoba, czy też nie.

Co zatem różni pary z ZD i pary bez ZD?

Odpowiedzialność za siebie i możliwość opieki nad dzieckiem…nie dyskutuję w tym momencie o tym, czy z ZD, czy bez wady genetycznej. Tutaj zawsze są wątpliwości, czy osoby z ZD są w stanie zrozumieć ciążę, poród, wychowanie dziecka…gdy nie są w stanie zarabiać na siebie.

…ale czy ślub jest po to, by mieć dziecko? Konserwatywna i zafałszowana tradycja udaje, że ślub jest po to by ludzie się miłowali…i niech tak po prawdzie zostanie w ZD. Dlaczego tak by nie miało być?!!!

Dlaczego zatem odmawia się prawa do bycia razem kobiecie i mężczyźnie z ZD? Dlaczego odmawia się im kochania, bycia z osobą drugą tak jak ona aż do śmierci?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...