“Mój syn po przejściu kilkuset metrów, na drugi dzień nie jest w stanie chodzić. Co mogę zrobić?”

kwiecień 11, 2018 by
Kategoria: Układ kostny

Dysfunkcja komórek macierzystych mięśni upośledza regenerację mięśni w zespole Downa. oznacza to, że zmęczenie mięśni jest przyspieszone i dłużej trwa proces odzyskiwania ich sprawności. I tutaj jest wiele pomysłów, które mogą pomóc dziecku z zespołem Downa, tak jak pomagają one sportowcom chociażby.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5844921/

image

Główną przyczyną takiego zmęczenia jest gen USP 16, którego lokalizacja na 21 chromosomie i zmieniona przez to ekspresja powodują specyficzną akumulację uszkodzeń DNA, które prowadzą do oczywiście szybszego starzenia się funkcjonalności mięśni. Czy można coś z tym zrobić?

My staramy się przede wszystkim wspierać Jaśka dobrym magnezem, którego suplementacja jest jednym z 4 podstawowych metod regenerujących mięśnie. Jeżeli do tego dodamy cynk i Nutrivene D, gdzie jest witamina B6, to wydaje się że jest to najłatwiejsza metoda do zastosowania o dużej sile regeneracji i dostępna dla nas.

Należy pamiętać, że przy stale powtarzającym się wysiłku to nie wystarczy. Kolejnym produktem, który warto wtedy włączyć to DHA po prostu.

Kolejnym etapem, sięgającym już metod wspomagających dla sportowców, jest już wspomaganie aminokwasami rozgałęzionymi takimi jak leucyna, izoleucyna i walina. (BCAA)

Aminokwasy rozgałęzione zmniejszają uczucie zmęczenia po treningu, poprzez obniżenie ilości tryptofanu w krwi, co prowadzi do spadku stężenia serotoniny (odpowiedzialnej za uczucie senności i zmęczenia) w mózgu, dlatego są często spożywane w postaci suplementów przez sportowców.

Wykazują również potencjał antykataboliczny w komórkach mięśniowych, gdyż zwiększają one pobieranie energii z adipocytów przez organizm, ograniczając zużywanie aminokwasów do procesów energetycznych oraz pozytywnie wpływają na potreningową regenerację tkanki mięśniowej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aminokwasy_rozga%C5%82%C4%99zione

https://www.sciencedaily.com/releases/2017/07/170718142925.htm

Ja polecam próbować i nie bać się tego.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...