Padaczka, ataki drgawek mogą być wywołane przerostem candidy.

wrzesień 22, 2016 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Nagle doznałem olśnienia. Wydawało mi się, że wszystkim to już powiedziałem…ale popełniłem błąd. Zatem piszę: candida i jej przerosty mogą być oczywistym powodem występowania ataków epileptycznych u dziecka powyżej 1 roku!

Na ten temat jest bardzo duża ilość dokumentów skupię się zatem tylko na tych dwóch: http://www.epilepsy.com/information/professionals/co-existing-disorders/infectious-states-seizures/fungal-infections

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3401822/

Mówią one, że przerosty candidy (różnych rodzajów) powodują przede wszystkim stany zapalne, które w konsekwencji mogą powodować ataki epileptyczne, które ustępują po udanym leczeniu ograniczającym jej rozwój.

Także mechanizm ograniczenia candidy powoduje poprawienie absorpcji witaminy B12 , co oznacza zdecydowane zmniejszenie jej deficytów, które mogą być w takim przypadku także przyczyną ataków.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4884371/

W przypadku zespołu Downa, należy pamiętać że nadmierna ilość genu AIRE oraz częstość występowania polimorfizmów genów z rodziny HLA, umożliwiają złą reakcję autoimmunologiczną na stany zapalne wywołane candidą i jej obecnością…a to z kolei tłumaczy się właśnie występującymi polimorfizmami genów HLA i AIRE Uśmiech

http://www.jimmunol.org/content/178/2/1208.full.pdf

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...