Pytania od Nowej Generacji: “Dlaczego najważniejsze jest jutro?”

Lipiec 9, 2020 by
Kategoria: Po prostu życie

Pamiętam swoje zachwyty nad zdjęciami małych dzieci. Jest to miłe i estetyczne patrzeć na nie. Jednak to jest jedynie ucieczka od problemu, który ja nazywam tak:  NIE CHCEMY WIEDZIEĆ, ŻE JUTRO DLA NASZYCH DZIECI TRZEBA PLANOWAĆ, DOROSŁOŚĆ PLANUJE SIĘ, GDY MA SIĘ DZIECKO?!

Jest to problem z natury przeze mnie określany jako surrealistyczny. Dlaczego? Każdy z nas chce być przede wszystkim rodzicem cieszącym się dzieckiem i jest to fajne, ale w przypadku naszych dzieci, powinniśmy być przede wszystkim ZARZĄDZAJACYMI ŻYCIEM naszych dzieci. Trzeba mieć wgląd na to co będzie jutro i za każdym razem próbować planować to jak to życie ma wyglądać, by osiągnąć sukces w dorosłości naszych dzieci.

Co ja przez to rozumiem?

1.Samodzielność.

2.Posiadanie przez dziecka pasji, zainteresowań.

3.Przygotowanie do pracy.

4.Życie z przyjaciółmi.

Wydaje się to proste, ale jak ciągle biegamy i zastępujemy dziecko w jego codziennym funkcjonowaniu to tak zostaje na zawsze. Jeżeli biegamy do logopedy i nie mamy sił by kreować aktywność dziecka, to zostajemy my i nic więcej dla niego. Jeżeli w domu nic dziecko nie musi, to jutro też nie będzie musiało…a przyjaciół się ma, gdy się z nimi spotyka. Ile osób z ZD ma przyjaciół?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...