Seksualność. “Sztuka Nie-Kochania”…drugi film Kobasa i Bonitum

luty 11, 2022 by
Kategoria: Po prostu życie

Kobas z ekipą gdy kończyli “Nasze Góry” już rozmawiali o kolejnym filmie. Kobas miał już go w głowie. Przyszedł czas na premierę. Temat trudny, ale tym bardziej istotny. W niedzielę 13.02 premiera o godzinie 23:05 . Polecam.

Oto co Kobas napisał o filmie:

#seksualność #niepełnosprawnośćintelektualna. #tożsamośćpłciowa #sztukaniekochania

Miłość nie ma ilorazu inteligencji, a prawo do seksualności i edukacji seksualnej mają wszyscy bez względu na kolor skóry, światopogląd polityczny czy religijny, bez względu na stopień niepełnosprawności.

To motto filmu SZTUKA NIE-KOCHANIA, który 13.02.2022 będzie miał premierę w TTV o 23.05 (dostępny też będzie na platformie: PLAYER)

więcej o filmie:

Film porusza temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Łączy ze sobą elementy filmu edukacyjnego i dokumentu obserwacyjnego. Film powstał w oparciu o doświadczenie i prace badawcze dr Izy Fornalik i profesora Remigiusza Kijaka, ale także szczerych rozmów z rodzicami, terapeutami oraz z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

„Kiedy jesteśmy pozbawieni możliwości realizacji potrzeb seksualnych to nie możemy w pełni budować własnej tożsamości, tożsamości seksualnej.” mówi w filmie Remigiusz Kijak – profesor UW.

Osoby z niepełnosprawnością intelektualną często nie mają możliwości poznać i zrozumieć własnych potrzeb seksualnych – w imię bezpieczeństwa ich samych, albo wygody ich rodzin. „Możemy zamknąć oczy i udawać, że nasze dziecko z niepełnosprawnością nie ma żadnych potrzeb seksualnych, ale to niczego nie zmieni" – podsumowuje w filmie Iza Fornalik.

Konsekwencją braku edukacji seksualnej własnego dziecka może być nieumiejętność radzenia sobie z napięciem seksualnym, rozumienia tego jak zmienia się ciało, rozumienia siebie i swoich emocji związanych z własną seksualnością. To przesłanie filmu wydaje się być aktualne nie tylko w stosunku do osób z niepełnosprawnością.

Film nie powstałby bez pracy osób, których nie widać, ale ich energia i zapał towarzyszyły przez cały czas realizacji filmu.

Reżyseria Kobas Laksa

Scenariusz Kobas Laksa / Weronika Borowska

Kierownik produkcji Rafał Kęska

Zdjęcia Nicolas Villegas ADFC

Montaż Ludwika Zugaj

Dźwięk: Artur Walaszczyk

PLPL

PL

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...