W USA, osoby z zespołem Downa będą leczone na chorobę Alzheimera

grudzień 15, 2022 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Kolejny przełom. Wiemy już, że zespół Downa jest chorobą i taką definicję zaczynają przyjmować naukowcy. Wiemy, że skoro jest to choroba to należy ją leczyć. Właśnie mamy kolejny krok i to Ministerstwa Zdrowia USA. Mówi ono o leczeniu zespołu Downa i otwiera procedury medyczne. Buduje też fakty mówiące wprost: ZESPÓŁ DOWNA W KONTEKŚCIE WYSTĘPOWANIA CHOROBY ALZHEIMERA NALEŻY LECZYĆ!

https://www.nih.gov/news-events/news-releases/alzheimer-s-progression-down-syndrome-appears-similar-other-genetic-early-onset-forms-disease

“Drobna” kwestia a przełomowa. Uruchamia procedury finansowe, lecznicze i zmusza do zdobywania wiedzy w jej ramach! NIH finansuje badania które to wszystko systematyzuje w tym zakresie i w linku powyżej macie takie badanie, które jest tego przykładem. Już pierwsze jego zdanie mówi po co to jest robione:

“Według badań płytki amyloidowe – skupiska białek, które są jedną z cech charakterystycznych choroby Alzheimera – występują mniej więcej na tym samym poziomie w mózgach osób z zespołem Downa, które mają chorobę Alzheimera, jak u osób z postaciami dziedzicznej choroby Alzheimera o wczesnym początku finansowane przez Narodowe Instytuty Zdrowia. Opierając się na największym jak dotąd badaniu tego rodzaju, odkrycia sugerują, że osoby z chorobą Alzheimera i zespołem Downa mogą odnieść korzyści z udziału w badaniach nad terapiami Alzheimera mającymi na celu spowolnienie tworzenia się blaszek amyloidowych.”

Konkluzja jest jeszcze silniejsza:

“Autorzy doszli do wniosku, że osoby z zespołem Downa mogą doświadczać bardzo podobnego wzorca akumulacji amyloidu w mózgu do tego obserwowanego u osób z wczesnymi postaciami choroby Alzheimera. Odkrycia pokazują również korzyści płynące z włączenia osób z zespołem Downa do badań klinicznych — postęp w opiece zdrowotnej dotyczy zarówno osób z zespołem Downa, jak i ogółu społeczeństwa.”

Ono mówi wprost: badania nad wsparciem osób z ZD powinny być prowadzone. Osoby z ZD powinny mieć leczenie finansowane na tym samym poziomie co osoby w początkowym etapie choroby Alzheimera…a to jest olbrzymi przełom, gdyż do tej pory zespół Downa nie był chorobą, a w tym ujęciu jest chorobą, która ma być leczona!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...