Wczesna Interwencja, jak powinno być według mnie cz. 6, składniki odżywcze MATKI

Gdy dziecko się rodzi naturalną koleją rzecz, jest to że korzysta z tego co dała jemu matka w trakcie ciąży. Jeżeli jeszcze jest karmione piersią, to matka dla niego jest wszystkim, najlepszym. To co ona je dostaje dziecko. To co ona brała w trakcie ciąży dostaje dziecko. Ja sugerowałbym, aby każda kobieta która urodziła dziecko z zespołem Downa suplementowała się jak podczas ciąży i odżywiała się jak podczas ciąży … samymi najlepszymi składnikami.

Co matka powinna dostawać w trakcie ciąży? Z pewnością witaminy z grupy B, z pewnością cholinę i omegi, ale też witaminę D 3 z witaminą  K 2 w obu formach MK 4 i MK 7. Witaminę A i E można dostarczyć z dobrze dobraną żywnością. W suplementach dołożyłbym jeszcze cynk i magnez. To jest baza.

Jak badania naukowe pokazują:”…Choice of age(s) to initiate interventions should be based on what outcomes are targeted and what interventions are used.”, czyli wybór wieku od kiedy zacząć suplementację dziecka z ryzykiem neurologicznym, a takim jest dziecko z ZD, powinien zależeć od wyników które się kontroluje oraz jaką interwencję się stosuje. Ten wiek, to także czas ciąży.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24354763

Ja poleciłbym następujące podejście dla MATKI w ciąży i podczas karmienia:

1.Jak najmniej węglowodanów

2.Dużo dobrych tłuszczy MUFA

3.Mało mleka krowiego i laktozy, kazeiny, ale mleko kozie dlaczego by nie.

4.Dieta śródziemnomorska wzbogacona orzechami (ale nie laskowymi)

5.Dobre proteiny zwierzęce, ale nie zboża typu pszenica, żyto, proso. Jak już to kasza gryczana, ewentualnie kasza jęczmienna.

6.DUŻO WARZYW z wyjątkiem może marchewki i dużo owoców.

7.To czego nie ma uzupełniamy błonnikiem połączonym z antyutleniaczami i mikroelementami takimi jak omegi 3, choliną, witaminami z grupy B, cynkiem, magnezem.

Jemy dużo i treściwie Uśmiech a przy okazji chudniemy.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...