Efekt podstawowych ćwiczeń rehabilitacyjnych z wykorzystaniem bieżni.

lipiec 17, 2019 by
Kategoria: Wczesna interwencja i rehabilitacja

W USA niesamowitą popularnością cieszy się rehabilitacja z wykorzystaniem bieżni. Wygląda to mniej więcej tak, że rehabilitant/rodzic trzyma dziecko nad bieżnią, dziecko dotyka ją stopkami powodując odruch uczący chodzenia. Jednakże ta metoda ma różne oceny w zakresie jej efektywności. Im więcej krajów ją implementują tym więcej mamy informacji o jej skuteczności.

https://www.youtube.com/watch?v=03_ZFLPRlEE

image

Metoda znana jest w USA od 15 lat.

https://www.youtube.com/watch?v=lkF-P5BwsFg

https://www.youtube.com/watch?v=jecXFz6qZfo

Ostatnio przeprowadzono kilka badań klinicznych nad efektywnością tej metody. Oto ostatni raport na ten temat tym razem z Egiptu..

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31301057/

image

Badanie jest o tyle specyficzne, że obejmuje dzieci które powinny już chodzić czyli w wieku 4-6 lat.Były poddane 8 tygodniowemu treningowi po 60 minut sesja. W efekcie uzyskano zdecydowaną poprawę stabilności i równowagi dzieci, co jak sugeruje raport w połączeniu z innymi metodami powinno dać niezwykle istotne zmiany w funkcjonowaniu fizycznym dzieci z ZD…z czym się w 100% zgadzam

Ja tutaj oddam kilka kwestii od siebie.

1.Każdy taki trening powinien być wspomagany przynajmniej magnezem w odpowiedniej formie oraz ubiquinolem przy dobrej metylacji.

2.Dziecko powinno otrzymywać także EGCG i resweratrol trans.

3…a potem będziecie otrzymywać takie pytania jak ja: jak to jest, że Jasiek robi 20 km po górach i chodzi tak jak wszystkie dzieci, a nie jak “kaczka” kołysając się z boku na bok?

Każdy ruch dla osób z ZD jest krytyczny. Im jego więcej tym lepiej dla ich zdrowia, ale trzeba im w tym pomóc i wprowadzać stopniowo!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...