Komora hiperbaryczna

grudzień 20, 2022 by
Kategoria: Wczesna interwencja i rehabilitacja

Pamiętam o temacie. Wiele osób pyta mnie o to. Zatem jak pojawiła się publikacja na ten temat postanowiłem ją wrzucić dla wszystkich.

Raport odnosi się do autyzmu i został opublikowany 29 listopada na stronach Uniwersytetu Tel Aviv.

https://www.mdpi.com/1422-0067/23/19/11077

https://scitechdaily.com/autism-breakthrough-new-treatment-significantly-improves-social-skills-and-brain-function/

image

Raport zaczyna się od stwierdzenia, że terapia ta zmniejsza poziom stanów zapalnych poprawia funkcjonalność osoby poddanej terapii. Prowadzący terapię podkreślają, że zaletą jej, jest możliwość oddychania 100% tlenem i przebywaniem w ciśnieniu większym niż te jakie ma miejsce na poziomie morza.

Naukowcy zajęli się tematem po tym jak dziewczynka z autyzmem “genetycznym”, u której znaleziono mutację genu SHANK3, po 40 sesjach godzinnych rozciągniętych na kilka tygodni, miał istotny spadek stanów zapalnych, uzyskała poprawę zachowań społecznych, jak i poprawiła się funkcjonalność mózgu.

Dzięki temu naukowcy przeprowadzili serię testów na myszach, które potwierdziły wcześniejszy przypadek.

Z tej perspektywy, biorąc pod uwagę swoje obserwacje, sugerują, że w kontekście zdolności społecznych, wsparcia funkcjonowania mózgu, ta terapia jest skuteczna dla osób dotkniętych autyzmem…a skoro znaczna część populacji osób z ZD ma te cechy, może to oznaczać jej skuteczność też u naszych dzieci.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...