Jako pierwsza kończyła szkołę masową i to z oceną powyżej średniej !

Czerwiec 27, 2016 by
Kategoria: Edukacja

Tylko Ameryka potrafi dostarczać takie historie. Ta informacja obiegła świat.Madison Essig jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która ukończyła liceum z programem edukacji masowej z oceną 3,7 GPA.

Co to oznacza? 3,7 GPA jest wartością symboliczną pod wieloma względami. GPA w skrócie oznacza średnia ocen. By zdać do najlepszych Uczelni w USA wystarczy mieć…3,7 GPA. Jak to tłumaczy kalkulator GPA?

image

http://gpacalculator.net/gpa-scale/3-7-gpa/

Daje nam to ocenę A co na polski tłumacząc jest to ocena bardzo dobra. Kim jest osoba z ZD, która sięgnęła tak wysoko? To Madison Essig.

image 

O tym, że jej się uda wiedzieliśmy już od roku dzięki największej amerykańskiej organizacji wspomagającej osoby z ZD. Tam padły wspaniałe słowa o “nieskończonej walce o prawo dzieci niepełnosprawnych do masowej, publicznej edukacji z ich rówieśnikami”. Sama Madison podkreśla podczas spotkania w Białym Domu, że dzięki IDEA Individuals with Disabilities Education Act (IDEA) istniejącej już w USA prawie 40 lat, nie miała by szans na edukację.

image

http://www.ndss.org/About-NDSS/Newsroom/Recent-News/Washington-DC-Student-with-Down-Syndrome-to-Join-Officials-at-the-White-House-to-Celebrate-the-40th-Anniversary-of-the-Individuals-with-Disabilities-Education-Act-IDEA/

A tutaj znajdziecie jej profil https://www.facebook.com/madison.essig?fref=ts

image

A tutaj polecam filmy i relacje: http://wjla.com/features/spotlight-on-education/girl-with-down-syndrome-graduates-from-high-school-after-being-told-she-would-never-read

http://www.fox5dc.com/news/local-news/159429849-story

A tutaj relacja z  wizyty w Białym Domu z okazji 40 lat ustawy pozwalającej na edukację osób z niepełnosprawnością:

https://www.youtube.com/watch?v=R_H-zao6YLc

image

https://www.youtube.com/watch?v=ef4ytI64Oyk#t=26.997479

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...