2009.11.30 – PILOTAŻOWY PROGRAM EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ WE WROCŁAWIU, spotkanie z dyrektorami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznymi

Listopad 30, 2009 by
Kategoria: Projekt edukacji

Dzisiaj spotykamy się w Urzędzie z dyrektorami PPP w sprawie naszego programu. Nauczony ubiegłorocznymi problemami, dzięki p.Oli z UM, spotykamy się by wyjaśnić cele programu, jak i procedowanie w zakresie wydawania orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Zastanawiam się przed spotkaniem, na ile spolegliwie dyrektorzy podejmą do tego. Problemy w wydawaniu orzeczeń oraz  brak informacji o istnieniu programu to chyba największe problemy w kontekście skuteczności programu na etapie rekrutacji dzieci. Ostatnio zdarzyły się przypadki braku orzeczeń, gdyż: “…w mieście nie ma przedszkoli dla dzieci z zespołem Downa”, czy też “dzieci z zespołem Downa są tak ciężko upośledzone, że nie mogą chodzić do przedszkola”.

Piszę to, bo ciekaw jestem sytuacji, jaka będzie po tym spotkaniu.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “2009.11.30 – PILOTAŻOWY PROGRAM EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ WE WROCŁAWIU, spotkanie z dyrektorami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznymi”
  1. Albert pisze:

    Jarek czy to jest coś innego niż wczesne wspomaganie, które jest realizowane na Grochowej. Czytałem rozporządzanie w sprawie wczesnego wspomagania w okresie do wieku szkolnego i tam jest mowa o wspomaganiu w zakresie kilku godzin tygodniowo – czy to się czymś różni od tego co jest na Grochowej i czy o tym będzie mowa w czasie tego spotkania w UM?

  2. Jarek pisze:

    I tak, i nie Albert, gdyż do tej pory Grochowa była jedyna z takim programem i oficjalnie nie należała do naszego “PILOTA” :). Jednak podczas ostatniego spotkania UM postanowił rozszerzyć tą działalność w mieście i podporządkować je programowi. Jak będą szczegóły to napiszę.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...