77 milionów USD na badania nad zespołem Downa…nie w Polsce.

Październik 1, 2019 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Program o nazwie INCLUDE rusza w USA i jest sponsorowany przez NIH, czyli rządową agencję ds. badań medycznych działającą w ramach ministerstwa zdrowia.

Investigation of Co-occurring Conditions Across the Lifespan to Understand Down Syndrome (INCLUDE) jest programem mającym badać warunki życia osób z ZD, tak by zrozumieć jakie są potrzeby i konieczności ich wsparcia. Program skupia się na:

*badaniu genów i ich wyciszaniu, tak aby wesprzeć rozwój mózgu

*badaniu deregulacji immunologicznych i predyspozycji do białaczek i braku tzw. guzów twardych w ZD

*wsparciu problemów kardiologicznych poprzez poznanie ich przyczynowości

*personalizowaniu potrzeb rozwojowych młodzieży z ZD, tak aby przygotować ich do badań klinicznych wspierających ich dalsze funkcjonowanie w zakresie poznawczym i neurologicznym

*badaniem choroby Alzheimera w ZD

*badaniu APENI w ZD

Znów mnie zaskakuje jak dużo dzieje się w Ameryce w stosunku do tego co było jeszcze kilka lat temu. Wciąż wskazuję na jedno: w Polsce nic się nie dzieje i cofamy się rozwojowo w tym zakresie, tak już jest…a tak dużo politycy o tym mówią.

Komentarze

1 Komentarz do “77 milionów USD na badania nad zespołem Downa…nie w Polsce.”
  1. Dorota Szczecin pisze:

    Coraz częściej dostrzegam to o czym piszesz- rzeczywiście w naszym kraju NIC się nie dzieje w tej materii. Jeszcze niedawno łudziłam dię, że skoro minister Jaki ma syna z Trisomią21 i nie wstydzi się tego faktu, a nawet chwali Małym, to coś się zmieni, ale jak było, tak jest.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...