Autyzm – newsletter, kim są autorzy

maj 31, 2010 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Szanowni Państwo

Autik Forum oraz Forum Autyzmu mają zaszczyt poinformwać o inicjatywie stworzenia

Ogólnopolskiego Informatora ze Świata Autyzmu

który będzie wydawany w postaci Newslettera. Autyzm Newsletter będzie zawierał informacje, newsy, ciekawostki i artykuły z dziedziny szeroko pojętego autyzmu.

Dlaczego to robimy?

Po pierwsze dlatego, że warto. Uważamy, że posiadaną wiedzą należy się dzielić zwłaszcza z osobami, które często nie mają czasu, aby pozbierać rozproszone informacje, bądź nie mają do nich dostępu. Autyzm jest zagadnieniem szerokim i skomplikowanym. Zależy nam, aby dostęp do wiedzy był łatwy i możliwy dla każdego, kto ma do czynienia z osobami dotkniętymi autyzmem lub innymi zaburzeniami rozwoju.

Po drugie dlatego, że siły należy łączyć. Dlatego kiedy odnaleźliśmy się w sieci, decyzja była natychmiastowa – działamy razem, bo tylko wtedy będziemy bardziej skuteczni.

Po trzecie dlatego, że takiego newslettera jeszcze nie ma.

Nasza działalność jest całkowicie bezinteresowna, a nasza praca ma charakter non profit. Informacje, które będzie zawierał Newsletter to materiały zbierane w Internecie, mające charakter czysto informacyjny. W większości nie jesteśmy ich autorami, więc nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zawartość merytoryczną. Nasze autorskie teksty będą podpisane, ale przede wszystkim będziemy prezentować Państwu krótkie streszczenie znalezionej informacji oraz link do źródła. Nie będziemy powielać całych artykułów.

W Newsletterze znajdziecie Państwo:

  1. ,,Ze świata autyzmu” – artykuły, informacje, ciekawostki, newsy z Polski i zagranicy, które uda nam się znaleźć w sieci. Chcemy informować o tym co ważne i ciekawe.

  2. ,,ABC autyzmu”- podstawowa wiedza i pojęcia związane z autyzmem szeroko pojętym, czyli od tego czym jest autyzm po wyjaśnienie pojęć medycznych.

  3. ,,Kalendarium” – o tym co się będzie działo: konferencje, szkolenia, meetingi, akcje medialne, światowe i ogólnopolskie.

  4. Ciekawe linki.

Pierwszy numer ukaże się 1 czerwca 2010.

Nie ukrywamy, że liczymy na każdą pomoc w tworzeniu tego przedsięwzięcia. Informacji ukazuje się tak wiele, że nie sposób wszystkie ogarnąć i znaleźć. Będziemy wdzięczni za dzielenie się z nami linkami, informacjami, wiedzą i wszystkim, co z autyzmem związek mieć może. Jesteśmy otwarci również na pomysły i sugestie. Zapraszamy do współpracy fachowców (lekarzy, terapeutów, pedagogów, instytucje) oraz rodziców i opiekunów osób dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Autorzy:

Izabela Chojnicka – doktorantka Zakładu Genetyki Medycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zajmuje się genetyką autyzmu, współzałożycielka Forum Autyzmu

kontakt: forumautyzmu [małpka] gmail.com

W redakcji Newslettera odpowiedzialni za dział “Ze świata Autyzmu”.

Magdalena Schmidt – mama 4-letniej Soni cierpiącej na ASD, z wykształcenia marketingowiec, była dziennikarka, założycielka Autikowego Forum, prowadzi bloog o tematyce autyzmu (www.autystyczna-mama.bloog.pl)

kontakt: magdaschmidt2 [małpka] wp.pl

W redakcji Newslettera odpowiedzialna za “Kalendarium” i “ABC Autyzmu”.

Paweł Pflegelpsycholog, diagnosta i terapeuta pracujący z osobami z autyzmem

Prowadzi blog Autyzm-biologia http://www.autyzm-biologia.blogspot.com

kontakt: pawel.pflegel [małpka] gmail.com

W redakcji Newslettera będzie wspierał działy “Kalendarium” oraz “Ze świata autyzmu”

Zapisz się na newsletter!

Aby zaprenumerować “Autyzm Newsletter”

na adres mailowy zapraszamy na strony:

http://www.forumautyzmu.pl/

www.autystyczna-mama.bloog.pl

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...