Bakterie…kolejne dowody na to, że one inicjują problemy

maj 13, 2021 by
Kategoria: Układ trawienny

Wiemy od końca 2016 roku, że choroba Alzheimera i choroba Parkinsowna zaczynają się od zmiany mikrobioty. Także pod wpływem genów jakie mamy, które wzmacniają określoną jej strukturę. Dzisiaj uzyskaliśmy potwierdzenie mechanizmu jaki determinuje ten fakt.

image

https://www.medicalnewstoday.com/articles/dementia-parkinsons-do-gut-bacteria-trigger-protein-clumping

“Nowe badanie przeprowadzone na małych robakach dostarcza pierwszych dowodów na to, że „chorobotwórcze” bakterie mogą sprzyjać nieprawidłowemu fałdowaniu białek, co jest charakterystyczne dla tych schorzeń.”

I po raz pierwszy nie będę próbował tego analizować i podawać rozmaitych faktów. Powiem jednak to trochę inaczej.

Analizując Wasze raporty DNA i bardzo często do tego raporty mikrobioty widzę powiązania i typologię funkcjonowania pewnych rodzin bakterii tytułem istniejących polimorfizmów. To powoduje, że od małego dziecko ma budowaną określoną preferencję, że to tak nazwę, w kierunku rozwoju określonych problemów. Jeżeli nie skoryguje się tego, w dorosłości będzie miał “fundowane” dzięki tej mikrobiocie problemy, o której etiologii nikt nie ma żadnego pojęcia. Te słowo idiopatyczne (nieznanego pochodzenia), często występujące w sformułowaniach medycznych np. idiopatyczna wrażliwość jelit, idiopatyczne zapalenie stawów jest słowem mogącym ukrywać powiązanie: zła mikrobiota nadbudowywana przez lata-stan zapalny. Dla mnie co raz bardziej jest to mechanizm o którym jest tutaj mowa. Mikrobiota zmienia nas w czasie na tyle, że kieruje w kierunku określonych schorzeń, a my widzimy objaw stojący na końcu długiego mechanizmu zdarzeń. Warto zatem interesować się swoją mikrobiotą i genami.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...