Choroba Alzheimera co to jest? porównanie mózgu dotkniętego chorobą i mózgu osoby zdrowej

grudzień 18, 2015 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Bardzo mnie ucieszyło zainteresowanie chorobą Alzheimera (CHA) z Waszej strony. Postanowiłem przedstawić Wam film prezentujący porównanie mózgu osoby z CHA i mózgu osoby zdrowej. Są to lewe połówki ekstrahowane w wyniku sekcji.

image

Na tym zdjęciu widzicie porównanie mózgu osoby zdrowej, ta pierwsza “połówka “ z “połówką” mózgu dotknięta chorobą Alzheimera.  Widać wyraźnie różnicę w wielkości. W wyniku choroby mózg się zdecydowanie obkurcza.

image

Tutaj widzicie wielkość mózgu osoby z CHA po lewej stronie, a zdrowy po prawej stronie.Charakterystyczne jest zmniejszenie się objętości i obkurczenie się kluczowych elementów mózgu w tym hipokampa.

image

Na tym ujęciu lekarz wskazuje palcem znacznie obkurczony hipokamp tak kluczowy dla funkcjonowania człowieka.

Cały film do obejrzenia tutaj:https://www.youtube.com/watch?v=cqmZFoGvzfU

Ciekaw jestem, czy po jego oglądnięciu dalej ludzie, lekarze będą uważali że dzieci z ZD nie należy suplementować od urodzenia…a przecież w ZD patologia tej choroby zaczyna się już w trakcie ciąży a osoby z ZD w wyniku choroby Alzheimera mają w raz z upływem wieku co raz mniejszą objętość mózgu, a to można “hamować” kurkumą, EGCG, DHA, cerebrolizyną. Czy mamy pozbawić nasze dzieci szansy na lepszą jakość życia w ich dorosłości? Kto odważy się powiedzieć, że nie mamy tego robić, z perspektywy choroby Alzheimera chociażby?

W wieku 35-40 lat wszystkie osoby z ZD mają wszystkie objawy typowe dla choroby Alzheimera. 30-40 lat wcześniej niż my zdrowi ludzie. Oznacza, to że ich życie jest zaprogramowane by było o 30-40 lat krótsze od naszego.

Badacze jak dr.William Mobley, dr.Huntington Potter, dr.Anne Tournay prezentują to od ponad 6 lat, niestety zrozumienie tego faktu u rodziców, a przede wszystkim LEKARZY jest ograniczone.

https://www.youtube.com/watch?v=5sABT0R-4VA

https://www.youtube.com/watch?v=XW9iFXZAzhM

image

Warto zwrócić uwagę na to co dr.Tournay mówi w swojej prezentacji o celach w ZD w kontekście choroby Alzheimera:

-utrzymać bieżący poziom jakości życia osoby z ZD zapobiegając lub wyhamowując CHOROBĘ ALZHEIMERA

-by utrata zdolności poznawczych w ZD była jak najwolniejsza!

Chyba wystarczy na dziś.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...